HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Tvořivost

Všechno jinak
Tvořivost - Tvůrčí činnostiInfoAktivity pro oblast TVŮRČÍ ČINNOST přispívají k tomu, aby ses sám od sebe věnoval některé tvůrčí umělecké činnosti. (např. malba, psaní písní, kreslení, fotografování, tanec, psaní, básně, herectví, nebo třeba make up, šití nebo kaligrafie). Zlepšíš se v dovednosti vyhledávat neobvyklé a různorodé podnětů a nová prostředí, která tě budou inspirovat a budou bohatá na tvořivé podněty. Naučíš se v nejrůznějších oblastech života svoje způsoby obměňovat, namísto toho, aby sis vybral jeden způsob a pro všechny další případy se ho držet (zpohodlněl u něj). Zlepšíš se v umění nevyhýbat situacím, ve kterých budeš mít k dispozici jen velmi omezené prostředky na to, abys dosáhl hodnotného výsledku. Procvičíš si dovednost získat či vytvořit co největší hodnotu z co nejmenších začátků aby z mála, nebo za mnoha omezení. Rozvineš svou schopnost vyhrazovat si prostor a čas na to, aby ses mohl věnovat rozvíjení svých tvořivých dovedností. Uvědomíš si, jak je důležité při práci na tvořivém projektu se část času úmyslně zabývat naprosto odlišnými věcmi, aby ses tak vyhnul sklouznutí ke stereotypní práci a nabral do zásoby nové podněty.

52684

Dnes máš před sebou (jako každý týden) tyto úkoly.

Nuda? Zkus to nějak zpestřit! Všechno musíš stihnout, to jo, ale nešlo by tyhle věci nějak oživit? Třeba večeřet při svíčkách nebo hrát na počítači nějakou retro hru? Zkus na co nejvíc aktivit vymyslet nějakou zvládnutelnou obměnu! Své nápady nám můžeš hodit do galerie pod úlohou a kouknout se, jak obměňovali ostatní.

A co Tě čeká zítra? Zkus si své obvyklé úkoly nějak oživit v reálu!

Aktivně vymýšlet nové způsoby a hlavně je zkoušet a zkoušet, to je základní předpoklad tvořivosti. Tak se to neboj zapojit do svého běžného života.

Obrázek převzat z pcworld.cz

 
Další úloha   Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky