HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Tvořivost

Věcičky
Tvořivost - NápaditostInfoAktivity pro oblast NÁPADITOST přispívají k tomu, abys uměl zkoumat skutečnost z mnoha úhlů pohledu, a to i tehdy, pokud se její podstata zdá zřejmá. Budeš umět získávat nové porozumění tvořivého problému, naučíš se odolávat přirozené tendenci zůstat u prvotního dojmu, navozujícího pocit jednoznačnosti. Zlepšíš se v dovednosti potlačovat hodnocení toho, jak jsou jednotlivé alternativy smysluplné, či „užitečné“ ve chvíli, kdy budeš vytvářet mnoho různých perspektiv. Naučíš se přenášet přes navyklý způsob vnímání a proniknout za obvyklý způsob použití věcí, které budeš zkoumat, nebo které hodláš využít. Zaměříš se také o vytváření co nejvíce přístupů k řešení tvořivého úkolu a nezastavovat se u toho, který se první zdá být funkční. Uvědomíš si, jak je užitečné nejdřív vyzkoušet několik přístupů a ponechat si z nich to, co se ti osvědčilo. Naučíš se zpochybňovat předpoklady a omezení a vykládat zadání jiným způsobem, než jak by se očekávalo. Díky tomu pak budeš přicházet s odpověďmi na nezodpověditelné otázky nebo nesplnitelné výzvy. Zlepší se také tvá dovednost kombinovat nápady a přicházet tak s originálními řešeními.

Hádej, co je tohle:

52630

 

Myslels, že jsou to umělé zuby? Nebo upíří maska? Ha - je to speciální otvírák! To je, co? Tak hádej dál:

 

1 2 3 4 5
52626 52627 52628 52629 52631

 

Odpovědi najdeš úplně dole:). Ale teď hlavní úkol - vymysli a vyrob (nebo aspoň načrtni) jakoukoli věc, která bude svým vzhledem mást úplně stejně, jako obrázky, které jsi teď hádal/a. Prostě aby každý hned nepoznal, k čemu že to má vlastně být... Výsledek si otestuj na někom, kdo zrovna půjde okolo a určitě nám foto svého výrobku nebo kresbičky hoď dolů do galerie!

Pro tvořivost je velmi užitčné prozkoumávat nové úhly pohledu. Zkus se i v běžném životě někdo podivat na známé věci cizíma očima. 

 

A pro zvědavé výsledky: 1 - to jsou dvě lžíce na salát, 2 - pouzdro na tužky, 3 - stojánek na párátka, 4 - stojánek na mobil a 5 - držák na lepicí pásku. Poznal jsi něco? :)

Všechny obrázky převzaty z obchodu naoko.cz (http://www.naoko.cz/vyprodej/?vse).

 
Další úloha   Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky