HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Tvořivost

Příprava knihy
Tvořivost - InspiraceInfoAktivity pro oblast INSPIRACE přispívají k tomu, aby sis uměl všímat a pozorovat okolí, především toho, co by tě mohlo navést na řešení problému. Naučíš se přistupovat k pozorování jako k činnosti náročné na soustředění: zaměříš se na to, abys neprohlížel ty aspekty, které už důvěrně znáš. Postupně budeš umět oprostit se od všeho, co o dané scéně nebo daném předmětu ví, a dívat se na něj, jako bys jej viděl poprvé. Naučíš si všímat toho, co by šlo udělat lépe. Rozvineš dovednost využívat nápadů jiných a zapojovat je do svých výtvorů jako jejich části. Zlepšíš se také ve schopnosti sbírat v rámci svého tvořivého oboru co nejvíce informací, ze všech nožných zdrojů a zajímat se o to, jak se v daném tvořivém oboru pracuje. Naučíš se při práci na tvořivém projektu získat co největší vhled do toho konkrétního problému, poznat jeho souvislosti a východiska, doslova se do hledání relevantních informací ponořit.

52052

Představ si, že se připravuje k tisku nová krátká dobrodružná kniha a ty můžeš pomoct s rozhodováním, co v ní bude.

Přečti si tento předběžný popis děje a zamysli se nad tím, jak se ti líbí. Potom odpověz na tyto otázky:

1) Bylo v příběhu něco, co nedávalo smysl? Autor popisu možná přeskočil nějakou důležitou informaci. Najdi části, které by ještě potřebovaly vysvětlení, aby všechny děti chápaly, proč se co v knížce stalo.

2) Z vnitřní strany obálky knížky někdy bývá nakreslená mapa, která souvisí s dějem. Dokážeš vymyslet, co by mohla mapa k této knize zobrazovat? Zkus si udělat malý náčrtek.

3) Na která místa v knize by se hodily ilustrace? (vyber tak, aby vyjadřovaly něco zajímavého, může jich být třeba 8)

Nějaký z obrázků nebo mapu si zkus namalovat a pak ho nahraj do naší galerie. Pokud vymyslíš nějaká vylepšení pro příběh, připiš je k obrázku a poděl se o ně s ostatními.

Hledání inspirace je důležitou součástí tvořivosti. Snaž se dívat na věci tak, že poznáš, kde je problém, kde je prostor něco vylepšit nebo přimyslet.

http://www.youwall.com/papel/big_mountain_wallpaper_d7d75.jpg

 
  Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky