HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Tvořivost

Reklama
Tvořivost - NápaditostInfoAktivity pro oblast NÁPADITOST přispívají k tomu, abys uměl zkoumat skutečnost z mnoha úhlů pohledu, a to i tehdy, pokud se její podstata zdá zřejmá. Budeš umět získávat nové porozumění tvořivého problému, naučíš se odolávat přirozené tendenci zůstat u prvotního dojmu, navozujícího pocit jednoznačnosti. Zlepšíš se v dovednosti potlačovat hodnocení toho, jak jsou jednotlivé alternativy smysluplné, či „užitečné“ ve chvíli, kdy budeš vytvářet mnoho různých perspektiv. Naučíš se přenášet přes navyklý způsob vnímání a proniknout za obvyklý způsob použití věcí, které budeš zkoumat, nebo které hodláš využít. Zaměříš se také o vytváření co nejvíce přístupů k řešení tvořivého úkolu a nezastavovat se u toho, který se první zdá být funkční. Uvědomíš si, jak je užitečné nejdřív vyzkoušet několik přístupů a ponechat si z nich to, co se ti osvědčilo. Naučíš se zpochybňovat předpoklady a omezení a vykládat zadání jiným způsobem, než jak by se očekávalo. Díky tomu pak budeš přicházet s odpověďmi na nezodpověditelné otázky nebo nesplnitelné výzvy. Zlepší se také tvá dovednost kombinovat nápady a přicházet tak s originálními řešeními.

51319

Zkus vymyslet vlastní originální reklamu!

Nejprve se musíš rozhodnout, na co reklama bude. Můžeš si něco vymyslet sám, nebo se inspirovat našimi návrhy:

  • na tvojí oblíbenou hračku
  • na tvého kamaráda
  • na tvoji školu
  • na tvou oblíbenou činnost

     
Aby tvoje reklama byla úspěšná, musíš si promyslet spoustu věcí. K tomu ti pomůže, když si vyplníš přiloženou tabulku.
Dobrá reklama by měla zaujmout na první pohled, neměla by být moc dlouhá, ale každý by si ji měl zapamatovat.

Je na tobě, jestli vytvoříš reklamní video, plakát nebo nálepku z fotografie či kresleného obrázku, reklamní slogan nebo básničku… O pomoc můžeš požádat rodiče, sourozence nebo kamarády.

Svoji reklamu můžeš umístit do galerie.

    

Tip: Ukaž svou reklamu kamarádům nebo rodičům a zepej se jich, co se jim na ní líbí, jestli by si danou věc koupili, či ji chtěli dělat…

Nápaditost je jednou z nejdůležitějších součástí tvořivosti, zkus různé nápady kombinovat mezi sebou. Že to nejde a nedává to smysl? Možná tě to překvapí, zkus to.

   

Zdroj obrázku: Pixabay.com, http://pixabay.com/cs/megafon-telefon-hovo%C5%99%C3%AD-zvuk-147176/, staženo 29. 11. 2013

 
Další úloha   Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky