HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Tvořivost

Návrháři
Tvořivost - ProduktivitaInfoAktivity pro oblast PRODUKTIVITA přispívají k tomu, aby ses nepokoušel realizovat všechny nápady, které máš, ale ze své zásoby nápadů vybíral jen některé - ty nejlepší, nejvhodnější, nebo nejživotaschopnější, což ovšem neznamená ty nejjednodušší. Přestane ti vadit, že některé tvoje nápady vůbec realizovány nebudou. Naučíš se kriticky vyhodnocovat, jaké nápady jsou dobré jaké ne, popřípadě v čem jsou jejich výhody a slabiny. Budeš umět přesně posoudit uplatnitelnost nápadů. Uvědomíš si, že je užitečné vybrané myšlenky začít brzy realizovat i přesto, že nejsou plně domyšlené a domýšlet je během práce na tvořivém projektu. Naučíš se vytvářet brzké návrhy, náčrty, nebo prototypy, které ti upřesňují představu o tom, co funguje dobře a co ne a zároveň tě budou inspirovat a otevírat ti další cesty. Procvičíš se v schopnosti vytvářet velké množství tvůrčích produktů a nerealizovat jenom ty, o kterých se domníváš, že budou vynikající, perfektní. Budeš se umět věnovat se vícero tvořivým projektům najednou. Zlepšíš se v dovednosti věnovat svému tvořivému úsilí mnoho času čas a energie (konkrétní hodnoty záleží na věku). Naučíš se svoji tvorbu kriticky upravovat a vylepšovat a chápat práci na úpravách jako přirozenou a nevyhnutelnou součást tvořivého procesu.

51308


Zkus se vžít do situace, že si v budoucnosti mnoho lidí kupuje vlastní malé ostrovy, které pak mohou mít sami pro sebe. Jedná se o umělou pevninu, takže může být navržena architekty a zájemci si mohou vybírat mezi různými modely.

Ty budeš na chvíli návrhářem, který má rychle vymyslet nové typy ostrovů. Nejprve je nutné načrtnout jejich tvar - může to být cokoliv bláznivého, třeba jako ruka na obrázku. Celkem je tvým úkolem připravit návrhy 5 ostrovů.

Budeš ale pracovat zvláštním způsobem:

Vždy když zvedneš tužku z papíru (mezi jednotlivými čárami, tečkami, kolečky atd.), musíš se přesunout k následujícímu ostrovu. Budeš je tedy kreslit postupně, v každém kole dostane každý ostrov pouze jeden tah tužkou. Tohle opakuj stále dokola, dokud nebude všech 5 náčrtků podle tvých představ. Snaž se brát svou práci s nadhledem a vymýšlet rychle, nedávat si mezi tahy moc času na přemýšlení.

Obrázek pak můžeš nahrát do naší galerie a podívat se, jak si s úkolem poradili ostatní.

http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20121224161447/onepiece/de/images/8/8a/Hand_Island.jpg

 
Další úloha   Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky