HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Tvořivost

Záhadné zvíře
Tvořivost - ProduktivitaInfoAktivity pro oblast PRODUKTIVITA přispívají k tomu, aby ses nepokoušel realizovat všechny nápady, které máš, ale ze své zásoby nápadů vybíral jen některé - ty nejlepší, nejvhodnější, nebo nejživotaschopnější, což ovšem neznamená ty nejjednodušší. Přestane ti vadit, že některé tvoje nápady vůbec realizovány nebudou. Naučíš se kriticky vyhodnocovat, jaké nápady jsou dobré jaké ne, popřípadě v čem jsou jejich výhody a slabiny. Budeš umět přesně posoudit uplatnitelnost nápadů. Uvědomíš si, že je užitečné vybrané myšlenky začít brzy realizovat i přesto, že nejsou plně domyšlené a domýšlet je během práce na tvořivém projektu. Naučíš se vytvářet brzké návrhy, náčrty, nebo prototypy, které ti upřesňují představu o tom, co funguje dobře a co ne a zároveň tě budou inspirovat a otevírat ti další cesty. Procvičíš se v schopnosti vytvářet velké množství tvůrčích produktů a nerealizovat jenom ty, o kterých se domníváš, že budou vynikající, perfektní. Budeš se umět věnovat se vícero tvořivým projektům najednou. Zlepšíš se v dovednosti věnovat svému tvořivému úsilí mnoho času čas a energie (konkrétní hodnoty záleží na věku). Naučíš se svoji tvorbu kriticky upravovat a vylepšovat a chápat práci na úpravách jako přirozenou a nevyhnutelnou součást tvořivého procesu.

52152

Ve staré encyklopedii zvířat si našel/našla názvy zvířat, které neznáš. Mají dost záhadná jména, která ti mohou napovědět, jak toto zvíře vypadá nebo čím se živí.

Udělejte si s kamarády soutěž ve vymýšlení podob těchto zvířat. Připiš také, kde žijí a čím se živí. Svůj výtvor pak vlož do galerie, kde se můžeš také podívat, co vymysleli ostatní.

Nalezená zvířata:

PROUŽKONKA ZUBATÁ

DIMBULA ŽRAVÁ

MATALE ROZPLÁCLÁ

  

Tvoje zvíře, může mít jakoukoliv podobu. Nikdo totiž neví, jak přesně vypadá, takže si můžeš vymyslet, kolik bude mít nohou, křídel, uší...

Povedlo se ti k obrázku vymyslet i kde zvíře žije a čím se živí?

Někdy stačí mít nápad a nemusí být obrázek nebo výrobek přímo perfektní a přesně podle zadání. Když to budeš zkoušet, nakreslíš ho i několikrát, tak určitě alespoň jeden bude přesně tak, jak si ho představuješ.

 
Další úloha   Nahrát do galerie Poslat známému