HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Tvořivost

Marťanova procházka
Tvořivost - InspiraceInfoAktivity pro oblast INSPIRACE přispívají k tomu, aby sis uměl všímat a pozorovat okolí, především toho, co by tě mohlo navést na řešení problému. Naučíš se přistupovat k pozorování jako k činnosti náročné na soustředění: zaměříš se na to, abys neprohlížel ty aspekty, které už důvěrně znáš. Postupně budeš umět oprostit se od všeho, co o dané scéně nebo daném předmětu ví, a dívat se na něj, jako bys jej viděl poprvé. Naučíš si všímat toho, co by šlo udělat lépe. Rozvineš dovednost využívat nápadů jiných a zapojovat je do svých výtvorů jako jejich části. Zlepšíš se také ve schopnosti sbírat v rámci svého tvořivého oboru co nejvíce informací, ze všech nožných zdrojů a zajímat se o to, jak se v daném tvořivém oboru pracuje. Naučíš se při práci na tvořivém projektu získat co největší vhled do toho konkrétního problému, poznat jeho souvislosti a východiska, doslova se do hledání relevantních informací ponořit.

50988

Jak by se asi cítil "Marťan", který by přiletěl z vesmíru na naši Zemi přímo doprostřed vesnice/města, kde bydlíš? Dívá se kolem, neví, k čemu co je, co vidí. Zkoumá, představuje si.
Zkus se na nějaké ze svých pravidelných cest (do školy, na kroužek, na nákup...) koukat na svět jinýma očima. Půjč si k tomu fotoaparát či použij mobil s fotoaparátem a zaznamenej po cestě své postřehy.

Představ si, že fotoaparát je Marťanovo oko.

(Můžeš fotit z netradiční výšky, úhlu, fotit detaily či rozostřeně. Můžeš se domýšlet, k čemu věci slouží...)

Schválně pak obrázky ukaž někomu, kdo Tvou cestu zná, jestli uhádne, cos fotil/-a.

Zdroj obrázku:

http://www.freedigitalphotos.net/images/Space_and_Science_Fi_g289-Alien_Abductuion_p11563.html

Image courtesy of Simon Howden at FreeDigitalPhotos.net

 
Další úloha   Poslat známému

Podobné příspěvky