HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Tvořivost

Exotika u stolu
Tvořivost - Tvůrčí činnostiInfoAktivity pro oblast TVŮRČÍ ČINNOST přispívají k tomu, aby ses sám od sebe věnoval některé tvůrčí umělecké činnosti. (např. malba, psaní písní, kreslení, fotografování, tanec, psaní, básně, herectví, nebo třeba make up, šití nebo kaligrafie). Zlepšíš se v dovednosti vyhledávat neobvyklé a různorodé podnětů a nová prostředí, která tě budou inspirovat a budou bohatá na tvořivé podněty. Naučíš se v nejrůznějších oblastech života svoje způsoby obměňovat, namísto toho, aby sis vybral jeden způsob a pro všechny další případy se ho držet (zpohodlněl u něj). Zlepšíš se v umění nevyhýbat situacím, ve kterých budeš mít k dispozici jen velmi omezené prostředky na to, abys dosáhl hodnotného výsledku. Procvičíš si dovednost získat či vytvořit co největší hodnotu z co nejmenších začátků aby z mála, nebo za mnoha omezení. Rozvineš svou schopnost vyhrazovat si prostor a čas na to, aby ses mohl věnovat rozvíjení svých tvořivých dovedností. Uvědomíš si, jak je důležité při práci na tvořivém projektu se část času úmyslně zabývat naprosto odlišnými věcmi, aby ses tak vyhnul sklouznutí ke stereotypní práci a nabral do zásoby nové podněty.

Pusť si nejdříve video, v kterém se něco dozvíš o cizokrajných jídlech a zvycích spojených se stravováním. Ber to jako takovou menší inspiraci. V tomto úkole totiž musíš navrhnout slavnostní menu z cizokrajných surovin. Dodrž následující pořadí chodů:

  • předkrm,
  • polévka,
  • první chod,
  • druhý chod,
  • dezert,
  • a nezapomeň na nápoje.

Postupuj podle vlastní fantazie a vymýšlej si klidně opravdu neobvyklá jídla. Pokud se vůbec nevyznáš, co se v jiných zemích jí a pije, neváhej využít internet a něco si o tom najít a přečíst. 

Se svým sepsaným slavnostním exotickým menu se můžeš pochlubit v galerii pod úlohou.

Snaž se pro svou tvořivost vždy vyhledávat nové podněty. Skoro všechno ti může posloužit jako výzva, zkus to.

 
Další úloha   Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky