HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Tvořivost

Be Popart
Tvořivost - InspiraceInfoAktivity pro oblast INSPIRACE přispívají k tomu, aby sis uměl všímat a pozorovat okolí, především toho, co by tě mohlo navést na řešení problému. Naučíš se přistupovat k pozorování jako k činnosti náročné na soustředění: zaměříš se na to, abys neprohlížel ty aspekty, které už důvěrně znáš. Postupně budeš umět oprostit se od všeho, co o dané scéně nebo daném předmětu ví, a dívat se na něj, jako bys jej viděl poprvé. Naučíš si všímat toho, co by šlo udělat lépe. Rozvineš dovednost využívat nápadů jiných a zapojovat je do svých výtvorů jako jejich části. Zlepšíš se také ve schopnosti sbírat v rámci svého tvořivého oboru co nejvíce informací, ze všech nožných zdrojů a zajímat se o to, jak se v daném tvořivém oboru pracuje. Naučíš se při práci na tvořivém projektu získat co největší vhled do toho konkrétního problému, poznat jeho souvislosti a východiska, doslova se do hledání relevantních informací ponořit.

49834Andy Warhol (ten rozcuchaný pán na obrázku) byl slavný umělec, který proslul mimo jiné barevným obrazem slavné Marilyn Monroe (viz druhý obrázek). Jeho stylu se říká popart.
Zkus se jím inspirovat a vytvořit vlastní popartový autoportrét!
Je to jednoduché, nepotřebuješ ani umět kreslit. Stačí mít fantazii a různě kombinovat barvy.

   

Jak postupovat:

1. Nejprve si vyber svojí fotku, kterou použiješ.

2. Fotku uprav v tvém oblíbeném programu na úpravu fotek. Ořízni ji, aby tam byla pouze tvá hlava, krk a část ramen. Potom jí převeď, aby byla černobílá. Nakonec přidej kontrast a jas, nebo použij nějaký filtr, aby z tvé fotky zbyly více méně jen obrysy tvého obličeje, očí, rtů, vlasů atd. Nejlepší je, když na fotce zbyde co nejmenší počet velkých ploch.49836

3. Nakonec se pusť do vybarvování ve stylu popart. Vybravovat lze v obyčejném programu Malování, který je součástí Windows, nebo v jakémkoli tvém obíbeném grafickém programu (např. Photoshop, Corel, aj.)
Svou fotku vybarvuj podle nálady. Můžeš zkusit různé kombinace barev, které budou odrážet tvé pocity (např. když jsi naštvaný, veselý, zklamaný…)

Nejlépe vypadá, když upravíš víc svou fotku více způsoby (v různých barvách) a z takto upravených variant jedné fotky uděláš koláž, jako je to na obrázku Marilyn Monroe.


Výsledný obrázek můžeš umístit do galerie.

   

Varianta: Zkus najít jiné umělce, kteří by tě inspirovali a jejich styl bys využil ve vlastní tvorbě. Nemusíš se inspirovat jen umělci, ale i např. grafikou, kterou používá tvá oblíbená kapela apod. Zkus vytvořit vlastní originální dílko, ve kterém si pomůžeš stylem jiných.

Neboj se využívat i nápadů jiných, nech se jimi inspirovat.

    

Zdroj obázku: Andy Warhol: Pixabay.com, http://pixabay.com/cs/andy-warhol-um%C4%9Blec-n%C3%A1vrh%C3%A1%C5%99-hlava-149796/, staženo 13. 11. 2013
Zdroj obázku: Marylin Monroe, http://lisawallerrogers.wordpress.com/2011/01/11/kate-middleton-does-warhol/, staženo 13. 11. 2013

 

 

 
Další úloha   Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky