HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Tvořivost

Kdyby Jeníček a Mařenka žili dneska
Tvořivost - NápaditostInfoAktivity pro oblast NÁPADITOST přispívají k tomu, abys uměl zkoumat skutečnost z mnoha úhlů pohledu, a to i tehdy, pokud se její podstata zdá zřejmá. Budeš umět získávat nové porozumění tvořivého problému, naučíš se odolávat přirozené tendenci zůstat u prvotního dojmu, navozujícího pocit jednoznačnosti. Zlepšíš se v dovednosti potlačovat hodnocení toho, jak jsou jednotlivé alternativy smysluplné, či „užitečné“ ve chvíli, kdy budeš vytvářet mnoho různých perspektiv. Naučíš se přenášet přes navyklý způsob vnímání a proniknout za obvyklý způsob použití věcí, které budeš zkoumat, nebo které hodláš využít. Zaměříš se také o vytváření co nejvíce přístupů k řešení tvořivého úkolu a nezastavovat se u toho, který se první zdá být funkční. Uvědomíš si, jak je užitečné nejdřív vyzkoušet několik přístupů a ponechat si z nich to, co se ti osvědčilo. Naučíš se zpochybňovat předpoklady a omezení a vykládat zadání jiným způsobem, než jak by se očekávalo. Díky tomu pak budeš přicházet s odpověďmi na nezodpověditelné otázky nebo nesplnitelné výzvy. Zlepší se také tvá dovednost kombinovat nápady a přicházet tak s originálními řešeními.

Vyber si nejdříve jednu ze známých pohádek. Kliknutím na ní se ti zobrazí pracovní list, který si vytiskneš.

Tvým úkolem je omalovat obrázek tak, aby odpovídal dnešní době. Vše musí být v moderním stylu (oblečení, okolní prostředí). Nemusíš se držet jen předlohy, klidně něco přikresli.

Svůj obrázek pak vyfoť nebo naskenuj a vlož do galerie pod úlohou.

Důležitou součástí tvořivosti je nápaditost, zkus někdy zpochybnit dané předpoklady a omezení - proč by něco nešlo prostě jinak? Může to být klidně i bláznivě, proč ne...

 
Další úloha   Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky