HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Tvořivost

Kolem dokola
Tvořivost - InspiraceInfoAktivity pro oblast INSPIRACE přispívají k tomu, aby sis uměl všímat a pozorovat okolí, především toho, co by tě mohlo navést na řešení problému. Naučíš se přistupovat k pozorování jako k činnosti náročné na soustředění: zaměříš se na to, abys neprohlížel ty aspekty, které už důvěrně znáš. Postupně budeš umět oprostit se od všeho, co o dané scéně nebo daném předmětu ví, a dívat se na něj, jako bys jej viděl poprvé. Naučíš si všímat toho, co by šlo udělat lépe. Rozvineš dovednost využívat nápadů jiných a zapojovat je do svých výtvorů jako jejich části. Zlepšíš se také ve schopnosti sbírat v rámci svého tvořivého oboru co nejvíce informací, ze všech nožných zdrojů a zajímat se o to, jak se v daném tvořivém oboru pracuje. Naučíš se při práci na tvořivém projektu získat co největší vhled do toho konkrétního problému, poznat jeho souvislosti a východiska, doslova se do hledání relevantních informací ponořit.

52712

Máš někdy problém s vymýšlením dárečků pro rodiče nebo kamarády? Když máte něco vyrábět ve výtvarce, nevíš co?

Zkus tohle malé cvičeníčko: dole jsou napsané úkoly, které je potřeba vymyslet, ale pozor - Tvým úkolem je rozhlédnout se kolem sebe a opřít svůj nápad jenom o to, co vidíš. Negoogli, ani se nikoho neptej, nevzpomínej, cos kdy dal nebo viděl v obchodě.

(Takže když teď koukáš do počítače, mohl bys pro mamku vymyslet třeba e-mailové přání s fotkou... Nebo vidíš stojánek na tužky a mohl bys jí nějaký vyrobit... atd.)

Zkus ke všemu něco podle okolí vymyslet co nejdřív, ale taky se snaž promyslet všechny nápady do detailů... (jakou fotku pošleš, z čeho stojánek vyrobíš?)

Své nápady (a jejich předlohy) nám pak hoď dolů do galerie, jsme zvědaví, co všechno tě insipirovalo!

 

 

Úkoly:

      vymysli masku na Mikulášskou

      vymysli, co by mohli v dalším díle zpackat Pat a Mat

      vymysli, jakou další edici by mělo udělat Lego

      vymysli Valentýnské věnování

      vymysli novou postavu do dalšího Shreka

      vymysli dekor na potištěný hrníček pro babičku

 

Moc Ti to nešlo? Tak si zkus nějaký úkol vybrat a rozhlížet se kolem sebe celý den, až něco vymyslíš, nápady jsou všude kolem!

  

  

 
  Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky