HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Tvořivost

Let's party!
Tvořivost - ProduktivitaInfoAktivity pro oblast PRODUKTIVITA přispívají k tomu, aby ses nepokoušel realizovat všechny nápady, které máš, ale ze své zásoby nápadů vybíral jen některé - ty nejlepší, nejvhodnější, nebo nejživotaschopnější, což ovšem neznamená ty nejjednodušší. Přestane ti vadit, že některé tvoje nápady vůbec realizovány nebudou. Naučíš se kriticky vyhodnocovat, jaké nápady jsou dobré jaké ne, popřípadě v čem jsou jejich výhody a slabiny. Budeš umět přesně posoudit uplatnitelnost nápadů. Uvědomíš si, že je užitečné vybrané myšlenky začít brzy realizovat i přesto, že nejsou plně domyšlené a domýšlet je během práce na tvořivém projektu. Naučíš se vytvářet brzké návrhy, náčrty, nebo prototypy, které ti upřesňují představu o tom, co funguje dobře a co ne a zároveň tě budou inspirovat a otevírat ti další cesty. Procvičíš se v schopnosti vytvářet velké množství tvůrčích produktů a nerealizovat jenom ty, o kterých se domníváš, že budou vynikající, perfektní. Budeš se umět věnovat se vícero tvořivým projektům najednou. Zlepšíš se v dovednosti věnovat svému tvořivému úsilí mnoho času čas a energie (konkrétní hodnoty záleží na věku). Naučíš se svoji tvorbu kriticky upravovat a vylepšovat a chápat práci na úpravách jako přirozenou a nevyhnutelnou součást tvořivého procesu.

5254952620Představ si, že Shrek je s Fionou už deset let a chtějí to pořádně oslavit! Na Tobě je připravit nezapomenutelnou oslavu. Máš hvězdný tým, který zajistí vše, co bude potřeba, stačí sepsat seznam party věcí a rozdat úkoly. Ale jaké zvolit téma?

Úkol první

Koukni se na témata tady (v levé svislé liště). Zamysli se nad nimi, vypiš si ta nejzajímavější a přídej tak pět vlastních. Pak se zamysli nad tím, co by Shreka a Fionu potěšilo a rozděl nápady na skvělé, dobré a nevhodné. (Pokud chceš, můžeš 52549použít tuhle tabulku). Máš v každé kategorii nějaký? A změnilo by se hondocení, kdyby to měla být oslava jen pro Shreka k jeho narozeninám? Výsledek nám můžeš hodit do galerie pod úlohou...

Úkol druhý

Zkus si pomyslnou party opravdu připravit - sepiš, co všechno je potřeba sehnat a co zařídit a zamysli se nad tím, jak úkoly rozdělit. Pokud máš někoho po ruce, zkonzultuj s ní/m výsledek. Pokud ne, můžeš nám to i s tabulkou hodit do galerie a podívat se na nápady ostatních.

 

Úkol třetí52549

 Teď, když už je party promyšlena a připravena, co s ostatními nápady? Zkus z nich vybrat pár, které se Ti můžou někdy hodit, třeba na party pro ségru, tátu, babičku, podle toho, co se blíží, nebo kdo to ocení... Seznam nám opět můžeš hodit do galerie nebo s někým probrat.

Vyhodnocovat své nápady je pro tvořivost důležité. Povedlo se? Pokud se nepovedlo, proč tomu tak bylo? A nemohla by se mi ta zkušenost hodit třeba pro příště?

 

Obrázky převzaty z bwufundraising.wordpress.com a nothing-is-final.blogspot.com

 
Další úloha   Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky