HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Tvořivost

Šílené teorie
Tvořivost - ProduktivitaInfoAktivity pro oblast PRODUKTIVITA přispívají k tomu, aby ses nepokoušel realizovat všechny nápady, které máš, ale ze své zásoby nápadů vybíral jen některé - ty nejlepší, nejvhodnější, nebo nejživotaschopnější, což ovšem neznamená ty nejjednodušší. Přestane ti vadit, že některé tvoje nápady vůbec realizovány nebudou. Naučíš se kriticky vyhodnocovat, jaké nápady jsou dobré jaké ne, popřípadě v čem jsou jejich výhody a slabiny. Budeš umět přesně posoudit uplatnitelnost nápadů. Uvědomíš si, že je užitečné vybrané myšlenky začít brzy realizovat i přesto, že nejsou plně domyšlené a domýšlet je během práce na tvořivém projektu. Naučíš se vytvářet brzké návrhy, náčrty, nebo prototypy, které ti upřesňují představu o tom, co funguje dobře a co ne a zároveň tě budou inspirovat a otevírat ti další cesty. Procvičíš se v schopnosti vytvářet velké množství tvůrčích produktů a nerealizovat jenom ty, o kterých se domníváš, že budou vynikající, perfektní. Budeš se umět věnovat se vícero tvořivým projektům najednou. Zlepšíš se v dovednosti věnovat svému tvořivému úsilí mnoho času čas a energie (konkrétní hodnoty záleží na věku). Naučíš se svoji tvorbu kriticky upravovat a vylepšovat a chápat práci na úpravách jako přirozenou a nevyhnutelnou součást tvořivého procesu.

51400

Zkus vymyslet co nejvíce šílených teorií!

Stáhni si tabulku, ve které nalezneš obrázky a otázky k nim. Zkus vymyslet co nejvíce různých teorií (alespoň pět), které by dané otázky vysvětlovaly.

Teorie mohou být klidně bláznivé a nepravdivé, ale musí dávat alespoň trochu smysl.

Příklad správné šílené teorie:
Proč mají rajčata červenou barvu? Aby je nepřejelo auto. Auto musí na červené zastavit.

Příklad nesmyslné teorie:
Proč mají rajčata červenou barvu? Protože bagr.

Vyplněnou tabulku můžeš vystavit v galerii.

   

Varianta: Hru na teorie si můžeš zahrát i s rodiči či kamarády. Vždy někdo řekne otázku začínající na "proč?" a ostatní se snaží odpovědět.

Vymýšlet co nejvíce co nejrozdílnějších nápadů je důležitou složkou tvořivosti, zkoušej to!

   

Zdroj obrázku: Pixabay.com, http://pixabay.com/cs/housenka-chlupat%C3%BD-pichlav%C3%BD-zav%C5%99%C3%ADt-205194/, staženo 29. 11. 2013

 
  Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky