HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Tvořivost

Návrháři
Tvořivost - ProduktivitaInfoAktivity pro oblast PRODUKTIVITA přispívají k tomu, aby ses nepokoušel realizovat všechny nápady, které máš, ale ze své zásoby nápadů vybíral jen některé - ty nejlepší, nejvhodnější, nebo nejživotaschopnější, což ovšem neznamená ty nejjednodušší. Přestane ti vadit, že některé tvoje nápady vůbec realizovány nebudou. Naučíš se kriticky vyhodnocovat, jaké nápady jsou dobré jaké ne, popřípadě v čem jsou jejich výhody a slabiny. Budeš umět přesně posoudit uplatnitelnost nápadů. Uvědomíš si, že je užitečné vybrané myšlenky začít brzy realizovat i přesto, že nejsou plně domyšlené a domýšlet je během práce na tvořivém projektu. Naučíš se vytvářet brzké návrhy, náčrty, nebo prototypy, které ti upřesňují představu o tom, co funguje dobře a co ne a zároveň tě budou inspirovat a otevírat ti další cesty. Procvičíš se v schopnosti vytvářet velké množství tvůrčích produktů a nerealizovat jenom ty, o kterých se domníváš, že budou vynikající, perfektní. Budeš se umět věnovat se vícero tvořivým projektům najednou. Zlepšíš se v dovednosti věnovat svému tvořivému úsilí mnoho času čas a energie (konkrétní hodnoty záleží na věku). Naučíš se svoji tvorbu kriticky upravovat a vylepšovat a chápat práci na úpravách jako přirozenou a nevyhnutelnou součást tvořivého procesu.

51267


Zkus se vžít do situace, že si mnoho lidí kupuje vlastní malé ostrovy, které pak mohou mít sami pro sebe.

Ty budeš na chvíli návrhářem, který má rychle vymyslet nové typy ostrovů. Nejprve je nutné načrtnout jejich tvar a může to být cokoliv bláznivého, třeba jako ruka na obrázku. Vem si papír a tužku a nakresli pět obrysů, které ti přijdou zajímavé. Dej si na to ale jen pár minut a zatím nepřemýšlej o ničem jiném než o tvaru.

Potom si vezmi barevné pastelky a u každého z ostrovů domysli (a vybarvi), jestli na nich budou kopce, zeleno (les, tráva) nebo třeba žluto (pláž, poušť). 

Nakonec na všech ostrovech dokresli to, co ještě podle tebe zbývá: potůčky, kamení, květiny, jezírka... Obrázek pak můžeš naskenovat a pochlubit se v naší galerii.

Celý úkol zkus zvládnout během půl hodiny.

http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20121224161447/onepiece/de/images/8/8a/Hand_Island.jpg

 
  Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky