HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Tvořivost

Koláž (ne)známá místa
Tvořivost - InspiraceInfoAktivity pro oblast INSPIRACE přispívají k tomu, aby sis uměl všímat a pozorovat okolí, především toho, co by tě mohlo navést na řešení problému. Naučíš se přistupovat k pozorování jako k činnosti náročné na soustředění: zaměříš se na to, abys neprohlížel ty aspekty, které už důvěrně znáš. Postupně budeš umět oprostit se od všeho, co o dané scéně nebo daném předmětu ví, a dívat se na něj, jako bys jej viděl poprvé. Naučíš si všímat toho, co by šlo udělat lépe. Rozvineš dovednost využívat nápadů jiných a zapojovat je do svých výtvorů jako jejich části. Zlepšíš se také ve schopnosti sbírat v rámci svého tvořivého oboru co nejvíce informací, ze všech nožných zdrojů a zajímat se o to, jak se v daném tvořivém oboru pracuje. Naučíš se při práci na tvořivém projektu získat co největší vhled do toho konkrétního problému, poznat jeho souvislosti a východiska, doslova se do hledání relevantních informací ponořit.

Spoustu času trávíme na stejných místech a opakujeme tytéž cesty - do školy, do obchodu, do parku, do kina, do knihovny, do cukrárny, domů... Tatáž místa i cesty, které nám už často zevšedněly.

Úkol

Vezmi si ráno sebou ven fotoaparát nebo telefon s foťákem. Zkus na každém místě, kde se běžně vykytuješ, najít a vyfotit něco, čeho sis tam předtím nevšiml/a, nebo co tě tam překvapilo nového. Večer si je doma rozčleň do jednotlivých složek po daných místech. Zkus to udělat víckrát a pak vytvořit koláž (viz. Jak na udělat koláž z fotek?). Koláží se pak můžeš pochlubit v naší galerii dole pod úlohou.

Zdroje:

"Tipy na zajímavé weby: Vytvořte si on-line koláž z vlastních fotografií", Jakub Dvořák. technet.idnes.cz, (1.3.2010), (cit. 29. 12. 2013)<http://technet.idnes.cz/tipy-na-zajimave-weby-vytvorte-si-on-line-kolaz-z-vlastnich-fotografii-1mx-/sw_internet.aspx?c=A100131_222112_sw_internet_dvr>

 
  Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky