HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Tvořivost

Reklama na Věc
Tvořivost - InspiraceInfoAktivity pro oblast INSPIRACE přispívají k tomu, aby sis uměl všímat a pozorovat okolí, především toho, co by tě mohlo navést na řešení problému. Naučíš se přistupovat k pozorování jako k činnosti náročné na soustředění: zaměříš se na to, abys neprohlížel ty aspekty, které už důvěrně znáš. Postupně budeš umět oprostit se od všeho, co o dané scéně nebo daném předmětu ví, a dívat se na něj, jako bys jej viděl poprvé. Naučíš si všímat toho, co by šlo udělat lépe. Rozvineš dovednost využívat nápadů jiných a zapojovat je do svých výtvorů jako jejich části. Zlepšíš se také ve schopnosti sbírat v rámci svého tvořivého oboru co nejvíce informací, ze všech nožných zdrojů a zajímat se o to, jak se v daném tvořivém oboru pracuje. Naučíš se při práci na tvořivém projektu získat co největší vhled do toho konkrétního problému, poznat jeho souvislosti a východiska, doslova se do hledání relevantních informací ponořit.

50990

Vyber si ze svého okolí jednu věc a pozorně se na ni podívej. (Může to být opravdu cokoliv: tramvaj, lednička, jablko, strom)

Na věc, kterou sis vybral, vymysli reklamu. Jak bys tu věc nejlépe prodal? Co by ostatní na ní nejvíce upoutalo? Její tvar, funkce, barva? Na co slouží? Je něčím výjimečná?

Reklamu můžeš nakreslit na papír a vyfotit, nebo udělat ve Wordu, případně natočit krátké video. Každopádně ji vlož do naší galerie, ať ji můžou ocenit i ostatní.

   

Každý den se ve svém okolí setkáváš s řadou věcí i osob. Většiny z nich si ani nevšimneš, ale některé tě zaujmou a zapamatuješ si je.

Později, až budeš přemýšlet, jak se přesně kreslí javor, vzpomeneš si přesně na ten, který tě něčím zaujal.

Všímavost je základem dobré tvořivosti - kde jinde brát inspiraci než v tom, co kolem sebe vidíme?

 

   http://www.knitwits.cz/zvireci-cepice/24-dwayne-the-donkey-zvireci-cepice-oslik-mladi-dospeli.html

 
Další úloha   Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky