HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Tvořivost

Filmový režisér
Tvořivost - Tvůrčí činnostiInfoAktivity pro oblast TVŮRČÍ ČINNOST přispívají k tomu, aby ses sám od sebe věnoval některé tvůrčí umělecké činnosti. (např. malba, psaní písní, kreslení, fotografování, tanec, psaní, básně, herectví, nebo třeba make up, šití nebo kaligrafie). Zlepšíš se v dovednosti vyhledávat neobvyklé a různorodé podnětů a nová prostředí, která tě budou inspirovat a budou bohatá na tvořivé podněty. Naučíš se v nejrůznějších oblastech života svoje způsoby obměňovat, namísto toho, aby sis vybral jeden způsob a pro všechny další případy se ho držet (zpohodlněl u něj). Zlepšíš se v umění nevyhýbat situacím, ve kterých budeš mít k dispozici jen velmi omezené prostředky na to, abys dosáhl hodnotného výsledku. Procvičíš si dovednost získat či vytvořit co největší hodnotu z co nejmenších začátků aby z mála, nebo za mnoha omezení. Rozvineš svou schopnost vyhrazovat si prostor a čas na to, aby ses mohl věnovat rozvíjení svých tvořivých dovedností. Uvědomíš si, jak je důležité při práci na tvořivém projektu se část času úmyslně zabývat naprosto odlišnými věcmi, aby ses tak vyhnul sklouznutí ke stereotypní práci a nabral do zásoby nové podněty.

Aby ses stal/a fimovým režisérem, nepotřebuješ známé herce, drahé kulisy a vybavení. Úplně ti bude stačit dobrý nápad a kamera nebo telefon. Všechny herce a kulisy už máš určitě doma, nebo je snadno vytvoříš. (z různých postaviček, panáčků, částí her a stavebnic) Případně vezmeš herce ven a využiješ přírodní prostředí.

Podívej se na video, které natočil jeden desetiletý kluk. Vypadá to docela jednoduše, že? Určitě to zvládneš taky.

Vyber si vhodný námět a natoč svůj vlastní film.

S výsledným krátkým filmem se pak můžeš pochlubit v naší galerii.

  

 

Jak dlouho jsi vymýšlel námět filmu?

Poradil sis i s jednoduchými kulisami?

Jak ti šlo natáčení s neživými herci?

Je jasné, že třeba takoví Lego panáčci mají jen omezené množství pohybu. Někdy tě ale určitá omezení přimějí, udělat věci jinak, než si zvyklý. Výsledek pak může být ještě originálnější, než jsi původně čekal/a.

Co je pro jiné překážka, to můžeš změnit ve svou výhodu.  Např. když ti bude chybět nějaká postava, tak si ji vymodeluješ a můžeš jí dát jedinečnou podobu.

Neboj se zkoušet věci, které zdánlivě vypadají složitě. A neboj se zkoušet dělat věci jinak, prospěje to tvé tvořivosti.

 
  Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky