HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Řešení problémů

Upírovo přání
Řešení problémů - Uplatnění řešeníInfoAktivity pro oblast UPLATNĚNÍ ŘEŠENÍ přispívají k tomu, abys uměl sestavit plán postupu, který bude obsahovat kroky, které je nutné podniknout a zároveň bude předvídat nejistoty a rizika a počítat i s jiným vývojem, než je ten předpokládaný. Naučíš se vyhodnocovat úspěchy v řešení pomocí průběžného sledování úspěchu uplatňovaného řešení a vyhodnocování, zda naplňuje hlavní cíle. Zvýší se tvá schopnost reagovat na situaci, pokud se tvé řešení setkává s neúspěchem (např. vyzkoušením jiného řešení, nebo přeformulováním problému). Zlepšíš se v dovednosti zjišťovat, z jakého důvodu řešení selhává (např. zda špatný plán, nebo nevynaložil dostatek úsilí, nebo je třeba jen počkat, než se řešení projeví). Rozvine se také tvá vytrvalost při počátečních neúspěších. Pokud se ti opakovaně nebude dařit najít řešení problému, nebo zvolená řešení budou selhávat, naučíš se vyhovujícím způsobem překonávat frustraci a pokračovat dále ve svém snažení. Uvědomíš si, že je důležité nesetrvávat u problému, jehož řešení je nad tvé síly.

45436

Přečti si úvod komiksu o malém upírkovi, který si moc přeje chodit do školy. Jeho rodiče si ale nepřejí, aby jako upír do školy chodil.

Zamysli se, co by měl upírek udělat pro to, aby do školy směl? Jak by to změnilo jeho život?

Můžeš o tom napsat povídku, nakreslit, nafotit nebo vytvořit komiks (vytvářet komiksy můžeš zde nebo zde) a ten potom umístit do galerie.

    
Zdroj komiksu: Sfar, Joan, Malý upírek, Albatros Media – CooBoo, Praha, 2010.

 
  Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky