HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Řešení problémů

Paralelní linie
Řešení problémů - Uplatnění řešeníInfoAktivity pro oblast UPLATNĚNÍ ŘEŠENÍ přispívají k tomu, abys uměl sestavit plán postupu, který bude obsahovat kroky, které je nutné podniknout a zároveň bude předvídat nejistoty a rizika a počítat i s jiným vývojem, než je ten předpokládaný. Naučíš se vyhodnocovat úspěchy v řešení pomocí průběžného sledování úspěchu uplatňovaného řešení a vyhodnocování, zda naplňuje hlavní cíle. Zvýší se tvá schopnost reagovat na situaci, pokud se tvé řešení setkává s neúspěchem (např. vyzkoušením jiného řešení, nebo přeformulováním problému). Zlepšíš se v dovednosti zjišťovat, z jakého důvodu řešení selhává (např. zda špatný plán, nebo nevynaložil dostatek úsilí, nebo je třeba jen počkat, než se řešení projeví). Rozvine se také tvá vytrvalost při počátečních neúspěších. Pokud se ti opakovaně nebude dařit najít řešení problému, nebo zvolená řešení budou selhávat, naučíš se vyhovujícím způsobem překonávat frustraci a pokračovat dále ve svém snažení. Uvědomíš si, že je důležité nesetrvávat u problému, jehož řešení je nad tvé síly.

45431

Přečti si krátký komiks o Garfieldovi.

Zamysli se, co by se asi stalo, kdyby Liz pozvala na večeři i Garfielda?

Můžeš o tom napsat povídku, nakreslit, nafotit nebo vytvořit komiks (vytvářet komiksy můžeš zde nebo zde) a ten potom umístit do galerie.

Pokud by šel Garfield na večeři, určitě by tam provedl řadů průšvihů a lumpáren. Napadá tě, jak tomu zabránit? Co by mohla Liz a Garfieldův páníček dělat proti tomu? Vše můžeš v komiksu zohlednit.

Sestavit si plán je základ pro úspěšné řešení problému. A i toto se dá trénovat, tak do toho.

   
Zdroj komiksu: Davis Jim, Garfield, staženo z: http://garfield.ic.cz/ (staženo dne 20. 10. 2013)

 
Další úloha   Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky