HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Řešení problémů

Utíkej!!
Řešení problémů - Uplatnění řešeníInfoAktivity pro oblast UPLATNĚNÍ ŘEŠENÍ přispívají k tomu, abys uměl sestavit plán postupu, který bude obsahovat kroky, které je nutné podniknout a zároveň bude předvídat nejistoty a rizika a počítat i s jiným vývojem, než je ten předpokládaný. Naučíš se vyhodnocovat úspěchy v řešení pomocí průběžného sledování úspěchu uplatňovaného řešení a vyhodnocování, zda naplňuje hlavní cíle. Zvýší se tvá schopnost reagovat na situaci, pokud se tvé řešení setkává s neúspěchem (např. vyzkoušením jiného řešení, nebo přeformulováním problému). Zlepšíš se v dovednosti zjišťovat, z jakého důvodu řešení selhává (např. zda špatný plán, nebo nevynaložil dostatek úsilí, nebo je třeba jen počkat, než se řešení projeví). Rozvine se také tvá vytrvalost při počátečních neúspěších. Pokud se ti opakovaně nebude dařit najít řešení problému, nebo zvolená řešení budou selhávat, naučíš se vyhovujícím způsobem překonávat frustraci a pokračovat dále ve svém snažení. Uvědomíš si, že je důležité nesetrvávat u problému, jehož řešení je nad tvé síly.

42812

Tvůj kamarád Kuba dělá atletiku, nejčastěji běhá 800 m. Několikrát týdně chodí na tréninky a občas taky na závody. Kuba se hrozně snaží, ale moc mu to nejde. Vlastně tam spíš chodí kvůli rodičům, ale úplně vzdát to taky nechce. 

V sobotu se konají závody u vás ve městě a ty ses rozhodl/a, že ho půjdeš podpořit.

Jak bys ho povzbudil/a? Vymysli nějaký pokřik nebo transparent, klidně může být i vtipný. Můžeš se s ním pak pochlubit v galerii pod úlohou.


Kuba to nahlas neřekne, ale trápí ho, že mu to nejde.

Dalo by se s tím něco dělat?

Co bys mu řekl? Jak bys mu to pomohl vyřešit?

Stalo se ti taky někdy, že ti něco delší dobu nešlo a chtěl jsi s tím skončit? Jak jsi to vyřešil?

 
  Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky