HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Řešení problémů

Špinavé oblečení
Řešení problémů - Uplatnění řešeníInfoAktivity pro oblast UPLATNĚNÍ ŘEŠENÍ přispívají k tomu, abys uměl sestavit plán postupu, který bude obsahovat kroky, které je nutné podniknout a zároveň bude předvídat nejistoty a rizika a počítat i s jiným vývojem, než je ten předpokládaný. Naučíš se vyhodnocovat úspěchy v řešení pomocí průběžného sledování úspěchu uplatňovaného řešení a vyhodnocování, zda naplňuje hlavní cíle. Zvýší se tvá schopnost reagovat na situaci, pokud se tvé řešení setkává s neúspěchem (např. vyzkoušením jiného řešení, nebo přeformulováním problému). Zlepšíš se v dovednosti zjišťovat, z jakého důvodu řešení selhává (např. zda špatný plán, nebo nevynaložil dostatek úsilí, nebo je třeba jen počkat, než se řešení projeví). Rozvine se také tvá vytrvalost při počátečních neúspěších. Pokud se ti opakovaně nebude dařit najít řešení problému, nebo zvolená řešení budou selhávat, naučíš se vyhovujícím způsobem překonávat frustraci a pokračovat dále ve svém snažení. Uvědomíš si, že je důležité nesetrvávat u problému, jehož řešení je nad tvé síly.

41265

Představ si, že je ráno a ty musíš jít nutně do školy. Ale ouha, všechno tvoje oblečení je špinavé, nebo čerstvě vyprané a mokré. Nemáš co na sebe.
Do školy ale jít musíš, ať už proto, že tě čeká důležitá písemka nebo proto, že bude besídka, na kterou se těšíš.

Musíš tedy improvizovat a zkusit vymyslet, co si vzít na sebe.

Vyzkoušej si tuto situaci a zkus se obléci jako do školy, aniž bys použil cokoli ze svého oblečení.
Najdeš více řešení? Jedno z nich vyber a zrealizuj.

Při hledání možného oděvu a oblékání nafoť nebo nakresli svůj postup. Obrázky můžeš vlepit do pracovního listu a přidat k nim vhodný popis, zdůvodnění, vysvětlení. Pracovní list můžeš umístit do galerieNezapomeň vyfotit nebo nakreslit, co sis nakonec oblékl.

Pokud chceš, můžeš si vytvořit vlastní pracovní list, fotokomiks apod.

Na závěr zhodnoť, zda se ti podařilo vymyslet vhodné oblečení a zda bys tak opravdu mohl/a jít do školy.

Zhodnocení úspěchu řešení je posledním důležitým krokem v řešení problémů, nezapomínej na něj.

   
Varianta: Vytvoř fotokomiks nebo komiks o tom, jak by ve škole reagovali, kdybys přišel takto oblečený.

   

Zdroj obrázku:Pixabay.com, cit. dne 19. 8. 2013, http://pixabay.com/cs/ikona-oble%C4%8Den%C3%AD-zav%C4%9Bsit-z%C3%A1v%C4%9Bs-sk%C5%99%C3%AD%C5%88-34102/

 
Další úloha   Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky