HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Řešení problémů

Trh hraček
Řešení problémů - Uplatnění řešeníInfoAktivity pro oblast UPLATNĚNÍ ŘEŠENÍ přispívají k tomu, abys uměl sestavit plán postupu, který bude obsahovat kroky, které je nutné podniknout a zároveň bude předvídat nejistoty a rizika a počítat i s jiným vývojem, než je ten předpokládaný. Naučíš se vyhodnocovat úspěchy v řešení pomocí průběžného sledování úspěchu uplatňovaného řešení a vyhodnocování, zda naplňuje hlavní cíle. Zvýší se tvá schopnost reagovat na situaci, pokud se tvé řešení setkává s neúspěchem (např. vyzkoušením jiného řešení, nebo přeformulováním problému). Zlepšíš se v dovednosti zjišťovat, z jakého důvodu řešení selhává (např. zda špatný plán, nebo nevynaložil dostatek úsilí, nebo je třeba jen počkat, než se řešení projeví). Rozvine se také tvá vytrvalost při počátečních neúspěších. Pokud se ti opakovaně nebude dařit najít řešení problému, nebo zvolená řešení budou selhávat, naučíš se vyhovujícím způsobem překonávat frustraci a pokračovat dále ve svém snažení. Uvědomíš si, že je důležité nesetrvávat u problému, jehož řešení je nad tvé síly.

40989

Zkus pro svou třídu vymyslet projekt "trhu hraček ". Trh hraček spočívá v tom, že každý spolužák přinese z domova jednu hračku, se kterou si už nehraje. Na trhu hraček ji pak vymění ze spolužákem za hračku, kterou by rád měl.

Tvým úkolem je projekt "trhu hraček" dát dohromady tak, jak dávají projekty dohromady dospělí.

To znamená:

1/ Nejdříve musíš určit cíl projektu,

2/ poté vymysli plán (kdo se trhu zúčastní, co se vše na trhu může/nesmí nabízet, kolik kusů hraček může každý přinést, kdy a kde se bude trh konat, jak se to dozví tví spolužáci či paní učitelka.)

 Poté se pokus  plán uskutečnit.

3/ Na závěr vyhodnoť, zda byl Tvůj projekt úspěšný. (V čem splnil cíle, v čem ne a z jakých důvodů, zda probíhal podle plánu apod...)

Pokud by Tě napadl při vymýšlení nějaký jiný projekt, neváhej a pusť se do něj!

Zdroj obrázku:

http://cz.vividscreen.com/pic/Dance+With+Me+Lego/13624/

 
  Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky