HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Řešení problémů

Bleší trh
Řešení problémů - Uplatnění řešeníInfoAktivity pro oblast UPLATNĚNÍ ŘEŠENÍ přispívají k tomu, abys uměl sestavit plán postupu, který bude obsahovat kroky, které je nutné podniknout a zároveň bude předvídat nejistoty a rizika a počítat i s jiným vývojem, než je ten předpokládaný. Naučíš se vyhodnocovat úspěchy v řešení pomocí průběžného sledování úspěchu uplatňovaného řešení a vyhodnocování, zda naplňuje hlavní cíle. Zvýší se tvá schopnost reagovat na situaci, pokud se tvé řešení setkává s neúspěchem (např. vyzkoušením jiného řešení, nebo přeformulováním problému). Zlepšíš se v dovednosti zjišťovat, z jakého důvodu řešení selhává (např. zda špatný plán, nebo nevynaložil dostatek úsilí, nebo je třeba jen počkat, než se řešení projeví). Rozvine se také tvá vytrvalost při počátečních neúspěších. Pokud se ti opakovaně nebude dařit najít řešení problému, nebo zvolená řešení budou selhávat, naučíš se vyhovujícím způsobem překonávat frustraci a pokračovat dále ve svém snažení. Uvědomíš si, že je důležité nesetrvávat u problému, jehož řešení je nad tvé síly.

40985

Pokus se vymyslet projekt, který by se líbil spolužákům a zároveň by byl užitečný. Oblíbený a zpravidla úspěšný bývá projekt burzy/ blešího trhu.

Pokud se Ti projekt blešího trhu nelíbí, vymysli jiný projekt včetně detailního plánu a pokus se ho zrealizovat.

Pokud se pustíš do blešího trhu, postupuj následovně:

1/ Stanov si cíl projektu, plán a kritéria pro následné hodnocení projektu.

2/ Nezapomeň do plánu zahrnout: Koho do projektu zapojíš (pár spolužáků, třídu, školu). Co se vše na trhu může nabízet. Budou se používat peníze či nějaké "bleší" platidlo (žetony). Kdy a kde se bude akce konat. Zda je třeba zajistit nějaké povolení (ze strany učitelky, školy...). Jak dáš vědět všem účastníkům,...apod..... ). Poté se pokus  plán uskutečnit.

3/ Na závěr vyhodnoť, zda byl Tvůj projekt úspěšný. (V čem splnil cíle, v čem ne a z jakých důvodů, jaká kriteria jsou hodnocena a jaká doporučení bys dal/-a organizátorům do budoucna).

Fotku z realizace projektu můžeš sdílet v galerii.

Zdroj obrázku:

http://www.zdeko-puzzle.cz/850-az-1000-dilku/10160067-blesi-trh.html

 
  Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky