HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Řešení problémů

Plán výletu
Řešení problémů - Prozkoumávání problémuInfoAktivity pro oblast PROZKOUMÁNÍ A POROZUMĚNÍ PROBLÉMU přispívají k tomu, aby ses naučil posoudit souvislosti problému a uměl si vytvořit představu o souvislostech problému a o předpokládaném dalším vývoji událostí. Zlepšíš se v umění prozkoumávat data a informace, které budeš mít k dispozici a uvědomovat si, jaké všechny zdroje informací může použít. Informace budeš umět nejen shromáždit, ale také je využít k tomu, abys problém rozebral a porozuměl mu. Naučíš se (zejména u složitějších problémů) přemýšlet i o dalších rozhodnutích, která budou tvým prvním rozhodnutím ovlivněna (např. některá už nebudou moc být zvolena, jiná se naopak teprve díky tomu mohou stát použitelnými). Rozvineš své schopnosti v hledání způsobů, jak omezit riziko či nejistotu u nejasných místa týkající se ostatních rozhodnutí. Uvědomíš si, jak je důležité rozpoznávat základní příčinu, která potíže působí a využívat k tomu nákresy a diagramy. Zlepšíš se v rozeznávání nejistot, budeš je umět rozdělit na jednotlivé prvky a vyhodnotí je jeden po druhém. Naučíš se slevovat riziko, pokud hrozí a budeš se ho snažit omezovat všude tam, kde je to možné.


Určitě je nějaké místo, kam bys rád/ráda jel/jela na výlet. Zkus si takový výlet naplánovat a přesvědčit rodiče, abyste výlet podnikli.

Na výletě se může stát spousta super věcí, ale i nepříjemností. A s těmi je lépe počítat a promyslet si je dopředu. V plánování a promýšlení možných nesnází a jejich důsledků i řešení ti pomůže tabulka, do které můžeš své plány napsat.

Až se z výletu vrátíte, můžeš vyplnit i druhou půlku tabulky, kam napíšeš, kde jste byli, jestli vás potkali nějaké nesnáze a jak jste je řešili. Do tabulky můžeš své zážitky z výletu i namalovat, nebo tam nalepit fotky.

Výsledek můžeš umístit do galerie, kde si můžeš také prohlédnout, jak si výlet plánovali ostatní.

Vyjasnění všech možných nejistot je pro řešení problému velmi dobrou strategií, mysli na to i v reálném životě.

   

Varianta: Pokud chceš, můžeš plánování i samotný výlet nafotit a vytvořit fotoreportáž a tu následně umístit do galerie. Pokud navíc fotoreportáž dáš rodičům jako dárek, určitě je to potěšíš!

 
Další úloha   Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky