HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Řešení problémů

Babo raď!
Řešení problémů - Aktivní přístupInfoAktivity pro oblast AKTIVNÍ PŘÍSTUP přispívají k tomu, abys uměl vnímat příležitosti a vyvíjet iniciativu k jejich prozkoumání. Pomůžou ti k tomu, abys dokázal najít příležitost, přínos nebo výhodu i ve zdánlivě nevýhodné situaci. Zlepší se tvoje dovednost pouštět se do nalezených příležitostí a prozkoumávat je. Naučíš se k problému stavět aktivně a nečekat, až se problém vyřeší „sám od sebe“. Procvičí se také tvá schopnost zajistit, aby se problému předcházelo, a zasáhnout, pokud se k problému schyluje. Naučíš se, jak vytipovat někoho, kdo by ti mohl díky svým zkušenostem nebo znalostem s problémem poradit či pomoci, nebudeš ale při střetu s problémem závislý na jednom člověku, nebo na pomoci od ostatních lidí obecně. Při řešení problému budeš schopen aktivně vyhledávat informace, nebudeš spoléhat jenom na ty, které jsou zjevné, nebo které mu poskytnou ostatní. Zlepšíš se také ve využívání široké palety informačních zdrojů, naučíš se je přehledně uspořádat tak, aby bylo snadné se v nich vyznat a najít důležité informace. Budeš umět přehledně shrnout, co o problému víš.

40563

Jistě se Ti častokrát stane, že nevíš, co bys měl/-a v určité situaci dělat.

Kdo by Ti z Tvého okolí nejspíše poradil, pokud bys byl/-a v následujících situacích:

1/ Je studený podzim a ty jsi zase viděl/-a v šeru chodit malinkého ježečka. Rád/-a bys, aby přežil zimu a nevíš, máš-li mu nějak pomáhat.

2/  U Vaší chaty, nebo v místě, kam jezdíš na tábor/prázniny teče potok. Když si u něj hraješ, míváš často žízeň, ale nevíš, zda je voda pitná. Jak bys to zjistil a koho by ses vyptal/-a na podrobnosti.

3/ Známý u Vás na návštěvě líčil historku, jak mu při řízení auta skočil pod kola divočák. Zajímalo by Tě, co by měl člověk udělat, když na silnici leží poraněné/poražené zvíře.

Zkus si vybrat jednu z těchto otázek, nebo si vymysli nějakou jinou otázku, která Tě zajímá, a pokus se zeptat někoho, kdo by Ti na ni uměl nejspíše správně odpovědět.

Zdroj obrázku: http://www.cartoonclipartfree.info/Cliparts_Free/Tiere_Free/Clipart_kostenlos_Bild_017.php#.Ugf1raw0-48

 
  Poslat známému

Podobné příspěvky