HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Řešení problémů

Organizujeme malou párty
Řešení problémů - Uplatnění řešeníInfoAktivity pro oblast UPLATNĚNÍ ŘEŠENÍ přispívají k tomu, abys uměl sestavit plán postupu, který bude obsahovat kroky, které je nutné podniknout a zároveň bude předvídat nejistoty a rizika a počítat i s jiným vývojem, než je ten předpokládaný. Naučíš se vyhodnocovat úspěchy v řešení pomocí průběžného sledování úspěchu uplatňovaného řešení a vyhodnocování, zda naplňuje hlavní cíle. Zvýší se tvá schopnost reagovat na situaci, pokud se tvé řešení setkává s neúspěchem (např. vyzkoušením jiného řešení, nebo přeformulováním problému). Zlepšíš se v dovednosti zjišťovat, z jakého důvodu řešení selhává (např. zda špatný plán, nebo nevynaložil dostatek úsilí, nebo je třeba jen počkat, než se řešení projeví). Rozvine se také tvá vytrvalost při počátečních neúspěších. Pokud se ti opakovaně nebude dařit najít řešení problému, nebo zvolená řešení budou selhávat, naučíš se vyhovujícím způsobem překonávat frustraci a pokračovat dále ve svém snažení. Uvědomíš si, že je důležité nesetrvávat u problému, jehož řešení je nad tvé síly.

Představ si, že organizuješ malou párty pro své kamarády, například narozeninou oslavu. Tvým úkolem je navrhnout, jak by taková akce měla ideálně vypadat (kde bude, pro kolik lidí bude, jaký bude program, co se tam bude jíst a tak dále).

1. Napiš si všechno, co je potřeba zařídit předem i to, co bys měl všechno dělat během oslavy jako správný organizátor. Seřaď to podle času.

2. Nad každým bodem se zamysli, jestli se nemůže něco pokazit (spálí se ti dort, bude pršet, přijde méně lidí a tak podobně). Mysli opravdu i na nejhorší.

3. Měl/a bys mít proto vždy záložní plán, tzv. plán B. Druhou variantu měj pro každý bod programu.

Ideálně všechno napiš do tří sloupců, ať je to přehledné. Pak svůj "plán" či "návod", jak oslavu zorganizovat, ukaž i ostatním, ať se mohou inspirovat – dej ji do galerie pod úlohou.

 
  Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky