HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Sebeřízení

Nové koníčky
Sebeřízení - MotivaceInfoAktivity pro oblast MOTIVACE přispívají k tomu, abys byl schopen zavádět nové návyky. Zavádění nových činností je jedním z klíčových nástrojů pro uplatňování vědomého vlivu na řízení svého života. Naučíš se proto rozpoznávat vlastní návyky a zlozvyky, protože ti to umožní lépe porozumět tomu, jak nové návyky do svého života zavádět. Naučíš se posouvat své hranice toho, co zvládáš a co ti přijde jako pohodlné a přirozené – tedy vystupovat z tzv. zóny komfortu. Zlepší se také tvá dovednost vnímat původně neznámé věci tak, že se stanou běžnými a rozšíří tak okruh možností, které máš k dispozici. Naučíš se udržovat motivovaný přístupu k nějaké činnosti vědomým připomínáním si její hodnoty a jejího smyslu.

39379

Která z těchto aktivit tě nejvíce zajímá? Které by ses chtěl/a věnovat?

- badminton / squash
- in-line bruslení / skateboarding
- hra na klavír / housle / bubny
- učení se dalšího cizího jazyka
- šachy

Vyber si jednu činnost a zkus zpracovat myšlenkovou mapu činnosti, která se ve skutečnosti může stát tvým novým koníčkem. Pokud by tě z nabídky nic nezaujalo, vyber si cokoliv jiného, podmínkou je, že ses tomu nikdy předtím nevěnoval/a. Jak taková myšlenková mapa asi vypadá, vidíš na obrázku vlevo.

Tvá mapka by měla obsahovat odpovědi na tyto otázky:

1. K čemu je vybraný koníček dobrý?
2. Jak je časově náročný? Kdy to můžu dělat?
3. Co k tomu potřebuji?
4. Jak moc v tom chci být dobrý/á?
5. Jaká negativa jsou s tímto koníčkem spojená?

 

Využij internet a najdi si o vybraných činnostech více informací. Snaž se, aby tvá mapka byla jedinečná. Používej barvy, různé typy písma, k jednotlivým bublinám můžeš připojovat i drobné kresby. Najdi si prostě svůj vlastní styl, aby tvoje mapka byla jedinečná. Můžeš využít různé pomůcky (pastelky, fixy, zvýrazňovače, rýsovací potřeby, ...), nebo pracovat na počítači. Nenech se omezovat počtem otázek (a tím pádem počtem bublin), napiš toho co nejvíce. Nakonec nahraj svou mapku do galerie pod úlohou a porovnej ji s ostatnímí. 

Zkoušení nových věcí a nových koníčků náš život obohacuje, neboj se pustit se třeba i do něčeho neznámého, možná tě to překvapí.

Zdroj obrázku: www.fiftyfifty.cz

 
Další úloha   Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky