HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Sebeřízení

Superhrdinové
Sebeřízení - SebepoznáníInfoAktivity pro oblast SEBEPOZNÁNÍ přispívají k tomu, abys dobře znal sebe sama. To je důležité pro to, aby sis dokázal vybrat takovou práci, která tě nebude pouze vysilovat, ale bude ti přinášet i pocit uspokojení. Naučíš se rozpoznat své silné stránky a to ti umožní zaměřit se na ty oblasti, ve kterých se můžeš s velkým úspěchem rozvíjet. Rozvineš své schopnosti lépe si uvědomovat si své návyky. Je to důležité zejména proto, že návyky jsou automatické reakce, které si už sice nemusíš uvědomovat, ale z kterých se vlastně sestává velká část našeho života. Zlepší se také tvá dovednost řídit sebe sama, protože ta z velké části znamená dovednost řídit své návyky. Naučíš se rozpoznávat postupy, které v tobě vyvolávají stavy duševní pohody či naopak stresové stavy. To ti pak pomůže takové stavy vědomě vytvářet, nebo se jim vyhýbat. Zlepšíš se také v umění sebereflexe – uvědomíš si lépe, že je více možných postojů a že je možné své postoje upravovat, pokud vedou k frustrujícím zážitkům.

37762  37763

Představ si, že se z tebe stal/a superhrdina/superdinka, takový/á jako na obrázku. Všichni superhrdinové mají nějakou superschopnost, která je dělá výjimečnými. Každý superhrdina/superhrdinka má ale i své slabé místo, něco co ho/ji může zranit (např.: Supermana může zničit Kryptonit).

 

Vytiskni si obrázek superhrdiny nebo superhrdinky, vybarvi ho a napiš k němu: Co je tvá superschopnost? Při vymýšlení superschopnosti vycházej ze svých skutečných schopností, z toho, co ti jde a v čem jsi dobrý/á.
 
Co tě může zranit, co je tvá slabá stránka? Opět vycházej ze skutečnosti.
 
Jaké činnosti se jako superhrdina/superhrdinka věnuješ?

   

Svůj výtvor můžeš uveřejnit v galerii.

A nezapomeň, že znát své silné a slabé stránky je velmi důležitá oblast sebeřízení.

   

Varianta: Ukaž obrázek rodičům nebo kamarádovi a vysvětli mu, proč sis vybral svojí superschopnost.

   

Zdroj obrázků:   

Shawn Encarnacion. Marvel super hero squad. 13. 5. 2013. http://marvelsuperherosquad9.blogspot.cz/2013/05/best-female-superhero-coloring-pages.html
Sabtu. Marvel super hero squad. 11. 5. 2013. http://marvelsuperherosquad9.blogspot.cz/2013/05/best-superhero-coloring-sheet.html

 
  Nahrát do galerie Poslat známému

Galerie

 

Podobné příspěvky