HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Sebeřízení

Superhrdinové
Sebeřízení - SebepoznáníInfoAktivity pro oblast SEBEPOZNÁNÍ přispívají k tomu, abys dobře znal sebe sama. To je důležité pro to, aby sis dokázal vybrat takovou práci, která tě nebude pouze vysilovat, ale bude ti přinášet i pocit uspokojení. Naučíš se rozpoznat své silné stránky a to ti umožní zaměřit se na ty oblasti, ve kterých se můžeš s velkým úspěchem rozvíjet. Rozvineš své schopnosti lépe si uvědomovat si své návyky. Je to důležité zejména proto, že návyky jsou automatické reakce, které si už sice nemusíš uvědomovat, ale z kterých se vlastně sestává velká část našeho života. Zlepší se také tvá dovednost řídit sebe sama, protože ta z velké části znamená dovednost řídit své návyky. Naučíš se rozpoznávat postupy, které v tobě vyvolávají stavy duševní pohody či naopak stresové stavy. To ti pak pomůže takové stavy vědomě vytvářet, nebo se jim vyhýbat. Zlepšíš se také v umění sebereflexe – uvědomíš si lépe, že je více možných postojů a že je možné své postoje upravovat, pokud vedou k frustrujícím zážitkům.

3775437755Představ si, že se z tebe stal/a superhrdina/superdinka, takový/á jako na obrázku. Všichni superhrdinové mají nějakou superschopnost, která je dělá výjimečnými.

Vytiskni obrázek superhrdiny nebo superhrdinky, vybarvi ho a napiš k němu, co je tvá superschopnost. Při vymýšlení superschopnosti vycházej ze svých skutečných schopností, z toho, co ti jde a v čem jsi dobrý/á.

Svůj výtvor můžeš uveřejnit v galerii.

A nezapomeň, že znát své silné a slabé stránky je velmi důležitá oblast sebeřízení.

Varianta: Ukaž obrázek rodičům nebo kamarádovi a vysvětli mu, proč sis vybral svojí superschopnost.

   

 

Zdroj obrázků:

Coloring picture. http://coloringpicture.info/page.php?a=Superhero%20Coloring%20Picture&b=superhero-coloring-picture-3.gif
KennyK.com. Marvel super hero squad. 11. 5. 2013. http://marvelsuperherosquad9.blogspot.cz/2013/05/best-superhero-coloring-sheet.html 

 
Další úloha   Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky