HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Sebeřízení

Proč?
Sebeřízení - MotivaceInfoAktivity pro oblast MOTIVACE přispívají k tomu, abys byl schopen zavádět nové návyky. Zavádění nových činností je jedním z klíčových nástrojů pro uplatňování vědomého vlivu na řízení svého života. Naučíš se proto rozpoznávat vlastní návyky a zlozvyky, protože ti to umožní lépe porozumět tomu, jak nové návyky do svého života zavádět. Naučíš se posouvat své hranice toho, co zvládáš a co ti přijde jako pohodlné a přirozené – tedy vystupovat z tzv. zóny komfortu. Zlepší se také tvá dovednost vnímat původně neznámé věci tak, že se stanou běžnými a rozšíří tak okruh možností, které máš k dispozici. Naučíš se udržovat motivovaný přístupu k nějaké činnosti vědomým připomínáním si její hodnoty a jejího smyslu.

Pusť si následující ukázku (malý zpěvák od 1:30-3:10 min):

Otevři a vytiskni si tento list..

Vyplň do něj nejdříve čemu se věnuješ a potom, čemu by ses rád/-a někdy věnoval/-a a proč.

Do sloupečku "proč já" napiš, proč Tě to baví, do sloupečku "proč ostatní" napiš, proč si myslíš, že tato aktivita baví jiné lidi.

Která z ukázek (malý zpěvák, malý tanečník, malá klavíristka) se Ti líbí nejvíc? Kdo na ukázkách podle Tebe vypadá nejspokojeněji a proč?

Ukázka - Malý tanečník:

Ukázka malá klavíristka (do 1 min):

 
Další úloha   Poslat známému

Podobné příspěvky