HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Sebeřízení

Rušič
Sebeřízení - SoustředěnostInfoAktivity pro oblast SOUSTŘEDĚNOST přispívají k tomu, aby se zlepšila tvá dovednost skutečně udělat to, k čemu ses zavázal, nebo co je tvou povinností. Naučíš se začínat spíše s náročnými či nepříjemnými úkoly namísto jejich odkládání, zlepší se tvá schopnost koncentrace a budeš jí umět po delší dobu udržet vhodným zařazováním přestávek. Zlepší se také tvoje schopnost relaxovat prostřednictvím plnohodnotné hry, která sice nemá žádný zjevný účel, ale která dodává síly odčerpané soustředěním.

36852

Určitě to znáš – potřebuješ udělat úkol nebo se třeba zoufale snažíš vyrobit dárek babičce, ale ono to nejde tak rychle, jak bys chtěl, protože tě pořád něco ruší... televize, vrtačka od sousedů, cokoli. A přesto se musíš soustředit na svůj „úkol".

Teď si to můžeš s kamarádem, mamkou, taťkou nebo třeba prarodiči vyzkoušet. Za úkol máš naučit se obsazení mužské části slavné trilogie Pán prstenů, které najdeš zde. A tvůj parťák má zase za úkol tě u toho rušit, ať už vyprávěním příběhů, vtipů, pouštěním hudby...Fantazii se meze nekladou , hlavním cílem je prostě rušit!

Tak jak to šlo? Podařilo se ti to obsazení naučit? Za jak dlouho? Co tě rušilo nejvíc a co nejmíň? Zkuste se vyměnit, a klidně si vymyslete i jiné úkoly! Věnovat se předsevzatému, soustředit se na to, může být těžké, ale určitě se to vyplatí trénovat.

Obrázek převzat z http://www.ewita.cz/volny-cas/item/806-p%C3%A1n-prsten%C5%AF-%E2%80%93-roz%C5%A1%C3%AD%C5%99en%C3%A1-verze

 
Další úloha   Poslat známému