HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Sebeřízení

Chceš lepší známky?
Sebeřízení - SebepoznáníInfoAktivity pro oblast SEBEPOZNÁNÍ přispívají k tomu, abys dobře znal sebe sama. To je důležité pro to, aby sis dokázal vybrat takovou práci, která tě nebude pouze vysilovat, ale bude ti přinášet i pocit uspokojení. Naučíš se rozpoznat své silné stránky a to ti umožní zaměřit se na ty oblasti, ve kterých se můžeš s velkým úspěchem rozvíjet. Rozvineš své schopnosti lépe si uvědomovat si své návyky. Je to důležité zejména proto, že návyky jsou automatické reakce, které si už sice nemusíš uvědomovat, ale z kterých se vlastně sestává velká část našeho života. Zlepší se také tvá dovednost řídit sebe sama, protože ta z velké části znamená dovednost řídit své návyky. Naučíš se rozpoznávat postupy, které v tobě vyvolávají stavy duševní pohody či naopak stresové stavy. To ti pak pomůže takové stavy vědomě vytvářet, nebo se jim vyhýbat. Zlepšíš se také v umění sebereflexe – uvědomíš si lépe, že je více možných postojů a že je možné své postoje upravovat, pokud vedou k frustrujícím zážitkům.

36191

 

Chceš si zlepšit známky? Je to jednoduché, musíš jen najít způsob, který ti při učení nejvíce vyhovuje a využít ho. 

 

1. Zaposlouchej se do krátké pohádky o drakovi (klikni na obrázek draka). 

2. Přečti podle obrázků o čem je tato pohádka.

3. Zkus pohádku zahrát sourozenci, kamarádům, rodičům (tady najdeš obrázky k vystřižení ).

 

 

Vyber z čísel tří aktivit nahoře to, které ti nejvíce vyhovovalo. Každému číslu odpovídá jeden styl učení.

 

Zvukový styl( č.1 ) - pamatuješ si nejvíce co říká učitel ve škole, dobře se ti pamatují i říkanky a básničky. Dávej ve škole pozor co učitel vypráví.

Zrakový styl( č.2 ) - pamatuješ si hlavně podle obrázků, filmů, podtrhávej si text. K učení využívej učebnice, obrázky, filmy.

Pohybový/fyzický styl (č.3 ) - pamatuješ si hodně věcí když je děláš, když experimentuješ, využíváš hodně hmat. Tak na to nezapoměň při učení.

 

Zdroje:

http://www.rozhlas.cz/webik/minutovepohadky/
http://www.predskolaci.cz/?p=6310
http://www.rozhlas.cz/webik/minutovepohadky/_zprava/pohadka-k-poslechu-o-drakovi--1200574

 
Další úloha   Poslat známému

Podobné příspěvky