HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Sebeřízení

Prokrastinace
Sebeřízení - SoustředěnostInfoAktivity pro oblast SOUSTŘEDĚNOST přispívají k tomu, aby se zlepšila tvá dovednost skutečně udělat to, k čemu ses zavázal, nebo co je tvou povinností. Naučíš se začínat spíše s náročnými či nepříjemnými úkoly namísto jejich odkládání, zlepší se tvá schopnost koncentrace a budeš jí umět po delší dobu udržet vhodným zařazováním přestávek. Zlepší se také tvoje schopnost relaxovat prostřednictvím plnohodnotné hry, která sice nemá žádný zjevný účel, ale která dodává síly odčerpané soustředěním.

Představ si, že máš psát referát do školy, ale opravdu se ti do toho nechce. Zamysli se a napiš alespoň 10 činností, které běžně děláš při odkládání podobných povinností (říká se tomu prokrastinace). Např. „Jdu radši nejdřív vyvenčit psa. Lakuju si nehty." Až budeš mít hotovo, podívej se na video a porovnej s ním svůj seznam. V kolika činnostech se shoduješ?

Uvědomit si, čím "zabíjíme čas", abychom se vyhnuli úkolům, je prvním krokem. Věnovat se předsevzatému může být někdy těžké, určitě se ti vyplatí to trénovat.

 

 

 

 
Další úloha   Poslat známému

Podobné příspěvky