HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Sebeřízení

V čem jsem super?
Sebeřízení - SebepoznáníInfoAktivity pro oblast SEBEPOZNÁNÍ přispívají k tomu, abys dobře znal sebe sama. To je důležité pro to, aby sis dokázal vybrat takovou práci, která tě nebude pouze vysilovat, ale bude ti přinášet i pocit uspokojení. Naučíš se rozpoznat své silné stránky a to ti umožní zaměřit se na ty oblasti, ve kterých se můžeš s velkým úspěchem rozvíjet. Rozvineš své schopnosti lépe si uvědomovat si své návyky. Je to důležité zejména proto, že návyky jsou automatické reakce, které si už sice nemusíš uvědomovat, ale z kterých se vlastně sestává velká část našeho života. Zlepší se také tvá dovednost řídit sebe sama, protože ta z velké části znamená dovednost řídit své návyky. Naučíš se rozpoznávat postupy, které v tobě vyvolávají stavy duševní pohody či naopak stresové stavy. To ti pak pomůže takové stavy vědomě vytvářet, nebo se jim vyhýbat. Zlepšíš se také v umění sebereflexe – uvědomíš si lépe, že je více možných postojů a že je možné své postoje upravovat, pokud vedou k frustrujícím zážitkům.

36955

Zamysli se, v čem jsi dobrý/á, co ti jde a baví (může to být ve škole, ale i v různých aktivitách, které máš mimo školu). 

Otevři nebo vytiskni si tuto tabulku a zkus si zapsat všechny činnosti v kterých si úspěšný a daří se ti. Nezapomeň se podívat do naší galerie, kam taky svou vyplněnou tabulku můžeš vložit.

 

Zdroje:

https://www.facebook.com/ceskyfotbal
http://www.stockphotos.cz/image.php?img_id=16924044&img_type=1
http://www.kavarnaubena.unas.cz/sport.html
http://sumava.spicak.cz/component.php?cocode=section&seid=28
http://pmzabava.blog.cz/1101
http://nd01.jxs.cz/704/385/813fed400e_47275844_o2.jpg
http://faunanet.sweb.cz/psi/vycvik-psa/zakladni-vycvik/desatero-cvicitele.htm
http://alik.idnes.cz/volny-cas-venku-0iq-/alik-alikoviny.asp?klic=129005&strana=8
http://benesovsky.denik.cz/zpravy_region/mikroskop-putoval-ze-zakladky-na-gympl-20120319.html
http://www.portaljaromer.cz/loutkove-divadlo-maminy-jaromer/
http://theaterconnects2.wordpress.com/2011/08/14/creative-super-power/ 

 

 
  Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky