HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Spolupráce

Opičí problém
Spolupráce - OchotaInfoAktivity pro oblast OCHOTA SPOLUPRACOVAT přispívají k tomu, abys byl schopen přijímat odlišnosti mezi jednotlivými členy týmu z nich plynoucí konflikty. Uvědomíš si, že i díky konfliktům se skupina ve spolupráci posunuje vpřed. Naučíš se, jakými způsoby je možné vzájemně se oceňovat za úspěchy a jak do spolupráce zapojovat jednotlivé účastníky přiměřeně – tedy tak, aby nemusel probíhat boj o to, kdo bude mít jakou práci a práce byla rozdělena tak, aby to bylo co nejužitečnější pro všechny zúčastněné a především pro úspěch společného úkolu.

Pusť si video od začátku až do času 2.05.

Základním problémem opiček je, že obě se chtějí dostat k oříškům. Jedna je má sice u sebe, ale na rozbití nádoby potřebuje kámen, který má zase druhá opička. Musí spolupracovat, protože obě se chtějí dostat k oříškům.

 

Pokuste se ve dvojici s kamarádem nebo rodičem opičky „nadabovat" nebo vytvořit scénář (možná si na tento úkol troufneš i sáma/sama - nic ti nebrání). Můžete Váš dabing nahrát na mobil nebo scénář jen napsat na papír nebo do počítače.

Nezapomeň, že pokud o něco žádáš, je třeba snažit se užívat prosby jako např: „Prosím tě.“, „Můžu tě poprosit?“, „Buď tak hodná“ a podobně. Navíc bude po celou dobu platit zákaz používání rozkazovacího způsobu jako např.: „Podej mi“, „Rozbij nádobu“ a podobně.

Za každé užití prosby ti bude počítán bod, takže jich zkus použít co nejvíc. Za užití rozkazovacího způsobu se ti jeden bod odečte. Svůj dabing nebo scénář pak nahraj do naší galerie pod úlohou a koukni, co vytvořili a nahráli ostatní. Překonal tě někdo jiný v počtu bodů?

A mysli na to, že když chceme s někým spolupracovat, je vždycky dobré být slušný a milý.

 
Další úloha   Nahrát do galerie Poslat známému