HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Spolupráce

Moje zvířátko
Spolupráce - ZodpovědnostInfoAktivity pro oblast ZODPOVĚDNOST přispívají k tomu, aby byl schopen dodržovat dohody a zároveň vymáhat jejich dodržování. Pomůže ti to uvědomit si, že kolektivní výsledek je jednoznačně nadřazen výsledkům individuálním. Naučíš se, že pokud to situace umožňuje, tak je potřebné udělat, co je třeba, i kdyby to bylo nad rámec běžné odpovědnosti.

Tato aktivitka je určená pro ty z vás, co mají doma nějakého domácího mazlíčka. Pokud ty žádného nemáš, zkus si aktivitu splnit tak, jak by to podle tebe vypadalo, kdybys zvířátko měl/a.

Když ti rodiče dovolili pořídit si domů zvíře, musel/a jsi jim slíbit, že se o něj budeš starat. Pokud bys to nedodržel/a, rodiče by se sice zlobili, ale hlavně by se trápilo samo zvíře.

Dodržuješ tento slib, staráš se o něj, tak jak bys měl/a? Nebo se ti občas stane, že se ti nechce, nebo zapomeneš? Teď máš možnost si to ověřit.

Nejdřív se zamysli nad tím, co tvoje zvíře potřebuje. Co musíš udělat denně, co stačí jen někdy? 

Do připraveného souboru si do rámečku nakresli nebo vlož fotku svého zvířete a napiš, jak se jmenuje. Do prvního sloupce pak vypiš, co vše pro něj děláš (krmení, venčení apod.) Tvým úkolem bude celý týden do tabulky zapisovat, jestli jsi to ten den splnil/a nebo ne. Pokud ano, nakreslíš si :-) a pokud ne uděláš :-(. 

Pokud máš třeba rybičky, tak je kvůli tomu samozřejmě venčit nemusíš. :-)

Do volných řádků si můžeš napsat, i další věci, které tvoje zvíře potřebuje.

Cílem je, abys měl/a v neděli co nejvíce šťastných smajlíků. Pokud jich budeš mít málo, měl/a by ses zamyslet, jestli bys zvířeti neměl/a věnovat více času. A zkus si to zapisovat i další týden. Určitě se zlepšíš!

Odměnou za správnou péči ti bude spokojené zvířátko, tvůj dobrý pocit, že se o něj pečlivě staráš a určitě i nějaká ta pochvala rodičů.

Otázky navíc:

  • Co se stane se zvířaty, o které se lidé starat přestanou?
  • Je nějaká možnost jim pomoci?
  • Pomohl už jsi sám nějakému zvířeti?

 

 
  Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky