HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Spolupráce

Dopis řediteli
Spolupráce - OtevřenostInfoAktivity pro oblast OTEVŘENOST přispívají k tomu, aby sis uvědomil, že chyba není důvodem k útoku a že je důležité včas a v plném rozsahu ji sdílet se skupinou. Naučíš se používat zpětnou vazbu tak, aby byla vnímána jako běžný prostředkem komunikace a nikoliv jako bezúčelná kritika. Zlepší se tvoje schopnost nevnímat ji jako útok, ale jako prostředek pro dosažení úspěchu spolupráce. Procvičíš se v umění formulovat názory a zájmy jasně a jednoznačně. V případě, že názory ostatních takto formulovány nebudou, naučíš se dotazovat tak, aby k tomu došlo. Zlepší se tvoje dovednost udržovat komunikační kanály neustále otevřené směrem ke všem členům skupiny. Uvědomíš si, jak je důležité sdělovat svůj nesouhlas otevřeně a za každých okolností, zásadně ale vhodným způsobem.

Na nástěnce ve škole se objevila následující zpráva.

Tobě ani tvým spolužákům se změny nelíbí. Zkus vytvořit dopis, v kterém panu řediteli popíšeš za celou třídu nesouhlas. Popiš, co ti na změnách vadí a proč si myslíš, že jsou špatné. Požádej slušným způsobem ředitele, aby si změny ještě rozmyslel.

Vzor dopisu najdes tady.

Svůj hotový dopis můžeš do galerie pod úlohu. A podívat se tam, co vymysleli ostatní. A nezapomeň, že mluvit otevřeně o tom, co ti vadí, je velmi důležité. Určitě je ale lepší být u toho slušný, tak lépe dosáhneš svého.

 
  Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky