HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Spolupráce

Bob a Bobek
Spolupráce - ShodaInfoAktivity pro oblast DOSAHOVÁNÍ SHODY přispívají k tomu, aby ses dokázal podílet na vytváření prostředí, ve kterém se skupina dokáže shodnou na důležitých věcech, jako jsou cíle, role a použité metody či postupy. Naučíš se vytvářet shodu na tom, v čem tkví skutečná podstata problému. Je totiž velmi důležité, abyste všichni ve skupině chápali váš úkol stejným způsobem. Na začátku to často bývá tak, že každý vidím problém v něčem trochu jiném a to pak může vést k vážným sporům a krizím, kterým se tímto naučíš předcházet. Aktivity ti pomohou zajistit, aby všichni členové skupiny dobře rozuměli názorům a tvrzením ostatních a uvědomovali si, že kolektivní shoda je důležitější než osobní požadavky. Procvičíš se v strategiích, které tě spolehlivě dovedou k výsledku „win/win“, tedy takovému výsledku, který je přijatelný pro obě strany.

38021

Pusť si video (kliknutím na obrázek), ve kterém Bob a Bobek ztroskotali na pustém ostrově, video si stačí pustit od 4. minuty.

 

Napiš krátkou zprávu, kterou by jako návod pro budoucí trosečníky mohli Bob a Bobek zakopat na ostrově. Ve zprávě vysvětli, díky čemu se jim nakonec podařilo z ostrova dostat. Svou zprávou se pak můžeš pochlubit i v naší galerii.

 

Zdroj obrázku:

http://www.mojepohadky.cz/vecernicky/47-bob-a-bobek-rajsky-ostrov.html

 
  Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky