HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Komunikace

Tučňák
Komunikace - KonfliktyInfoAktivity pro oblast KONFLIKTY přispívají k tomu, aby sis uměl v konfliktní situaci zachovat odstup – aby ses nenechal „vytočit“ a byl schopen nebrat si konflikt osobně. Naučíš se také převzít za konflikt odpovědnost a získáš schopnost přiznat si vlastní vinu. Budeš si lépe uvědomovat roli emocí v konfliktu a zlepší se tvoje schopnost pochopit konflikt očima druhého. Naučíš se také, že není dobré přednášet vlastní stanoviska a věcně argumentovat, dokud prim hrají divoké emoce. Lépe porozumíš tomu, proč není dobré konfliktům se vyhýbat nebo vzdávat je předem a zlepší se tvoje schopnost věcně s druhými vyjednávat - jde o schopnost udělat kompromis či ústupky a snahu hledat řešení přijatelné pro obě strany. Naučíš se kritizovat konstruktivně – tedy to, co druhý může změnit a hlavně kritizovat konkrétní chování, ne obecně druhého. Procvičíš si také to, jak vhodným způsobem upozorňovat druhého na to, co ti vadí - velmi důležitá je konkrétnost popisovaného chování a projevení respektu k druhému (tedy neponižovat, nezraňovat). Naučíš se vhodně odmítnout žádost o laskavost.

Podívej se na video o tučňákovi, který šel do kina. Aby mohl sledovat film, změnil raději několikrát místo v sále, protože ho obtěžovaly různé věci.

Popiš, čím ostatní návštěvníci tučňáka otravovali. Představ si, že by některé z těch věcí šly zakázat a nakresli značky (nebo napiš cedule), které by v kině mohly upozorňovat na nevhodné chování. Hotové značky a cedule pak můžeš vložit do naší galerie pod úlohou, jsme zvědaví, co vymyslíš!

 
Další úloha   Nahrát do galerie Poslat známému

Galerie

 

Podobné příspěvky