HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Komunikace

Kočičí hádka
Komunikace - KonfliktyInfoAktivity pro oblast KONFLIKTY přispívají k tomu, aby sis uměl v konfliktní situaci zachovat odstup – aby ses nenechal „vytočit“ a byl schopen nebrat si konflikt osobně. Naučíš se také převzít za konflikt odpovědnost a získáš schopnost přiznat si vlastní vinu. Budeš si lépe uvědomovat roli emocí v konfliktu a zlepší se tvoje schopnost pochopit konflikt očima druhého. Naučíš se také, že není dobré přednášet vlastní stanoviska a věcně argumentovat, dokud prim hrají divoké emoce. Lépe porozumíš tomu, proč není dobré konfliktům se vyhýbat nebo vzdávat je předem a zlepší se tvoje schopnost věcně s druhými vyjednávat - jde o schopnost udělat kompromis či ústupky a snahu hledat řešení přijatelné pro obě strany. Naučíš se kritizovat konstruktivně – tedy to, co druhý může změnit a hlavně kritizovat konkrétní chování, ne obecně druhého. Procvičíš si také to, jak vhodným způsobem upozorňovat druhého na to, co ti vadí - velmi důležitá je konkrétnost popisovaného chování a projevení respektu k druhému (tedy neponižovat, nezraňovat). Naučíš se vhodně odmítnout žádost o laskavost.

Na tomto videu jsou dvě kočky, které se o něco dohadují, nakonec však vše dobře dopadne a kočky se usmíří. Zkus napsat scénář téhle kočičí hádky včetně toho, jak skončí. Můžeš si vymyslet opravdu cokoliv. Svůj scénář pak můžeš vložit do naší galerie pod úlohou a podívat se, co vymysleli ostatní.

Můžeš si zkusit video i nadabovat nebo k němu vytvořit titulky. S otázkou techniky (jak video z youtube exportovat, jaký program použít) se obrať na rodiče či kamarády nebo si to vygoogli :). Svůj výtvor pak můžeš vložit opět do naší galerie pod úlohou a podívat se tam, co vymysleli ostatní.

Snaha o vyvážené řešení a udobření v konfliktu je velmi důležitá, v této aktivitě si to můžeš vyzkoušet.

 
Další úloha   Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky