HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Komunikace

Telefonní hovor
Komunikace - PrezentováníInfoAktivity pro oblast PŘESVĚDČIVÝ PROJEV A PREZENTACE přispívají k tomu, abys dokázal svůj projev vhodně strukturovat. Procvičíš si způsoby, jak publikum zaujmout a navázat s ním pozitivní vztah. Budeš lépe umět mluvit na publikum jeho vlastním jazykem a vybrat jedno hlavní sdělení. Naučíš se držet se jedné ústřední linie a nevhodným odbočkám se vyhýbat - není nutné říct vše, jen to, co je pro hlavní sdělení nezbytné. Zlepšíš si své dovednosti v oblasti nonverbální komunikace a očního kontaktu a umění dávat svou řečí těla i promluvou publiku najevo, že jsi s nimi na stejné vlně. Uvědomíš si, ze nejlépe zaujmeš publikum tím, že tvoje prezentace bude co nejkonkrétnější a bude vycházet z každodenního života publika. Také se naučíš lépe pracovat s formou a zapojovat do prezentace konkrétní příklady, humor či příběhy. Budeš lépe rozumět tomu, proč je důležitá živost a přirozenost podání a jak ji dosáhnout, například i pomocí poutavých vizuálních pomůcek.

Vyber si postupně obě z následujících situací a představ si, že bys je musel sám vyřešit – někomu zavolat. Vymysli, co bys přesně říkal do telefonu, kdyby:

  1. se ztratil tvůj pes, když s ním šla na procházku babička. Na chvíli přestala dávat pozor, když procházela kolem výlohy ve městě, a pak najednou zjistila, že pejsek zmizel. Volal bys policistovi a popsal mu, co se stalo a jak tvůj pes vypadá.

  2. se na tvojí zahradě objevila cizí kočka se zraněnou tlapou. Na jejím obojku ale naštěstí bylo telefonní číslo, takže můžeš zavolat jejím majitelům a domluvit se s nimi, aby si kočku přijeli vyzvednout.

Svůj připravený telefonní hovor můžeš v písemné i audio podobě vložit do naší galerie pod touto úlohou.

 
  Nahrát do galerie Poslat známému