HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Komunikace

Co bys v tu chvíli udělal?
Komunikace - SeznamováníInfoAktivity pro oblast NEZÁVAZNÁ KOMUNIKACE A SEZNAMOVÁNÍ přispívají k tomu, aby sis uměl téma i formu své promluvy volit na základě okolností a kontextu, ve kterém se nacházíš, ale především s ohledem na posluchače - zvolené téma by mělo ostatní zaujmout a nejlépe se uchytit i pro pokračování konverzace. Naučíš se působit na ostatní přátelsky a se zájmem. Procvičíš si volbu takových témat, která s druhými navozují shodu a vyladí tě s ostatními na „stejnou vlnu“. Zlepšíš se ve vypravování příběhů zaměřením na stručnost, zábavnost a jasnou pointu. Naučíš se lépe pracovat s emocemi a gradací příběhu. Uvědomíš si, jak lze udržovat konverzaci - například pomocí kladení otevřených otázek. Zlepší se také tvoje schopnost seznamovat se s druhými, budeš umět lépe překonávat ostych. Naučíš se rovněž volit vhodnou formu pozdravu, tedy takový, který zavdává příležitost k dalšímu hovoru. Aktivity ti také pomohou zlepšit odhad vhodné doby pro rozloučení.

Představ si tuto situaci:

  • Ztratil jsem se a nevím kudy kam. Kolem vidím nějakou restauraci- jdu dovnitř poprosit o pomoc. Jak to bude vypadat, na co se zeptáš a koho?

Tvým úkolem je zkusit vymyslet, co bys v tu chvíli udělal. Jak by tvoje rozhovory probíhaly? Řešení sepiš a vlož ho do naší galerie. Potom se tam podívej, co vymysleli ostatní. Zachoval/a by ses podobně jako oni? Věděl/a bys, co v dané situaci říkat?

 
  Nahrát do galerie Poslat známému

Podobné příspěvky