HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Komunikace

Spolužáci jednou větou
Komunikace - SeznamováníInfoAktivity pro oblast NEZÁVAZNÁ KOMUNIKACE A SEZNAMOVÁNÍ přispívají k tomu, aby sis uměl téma i formu své promluvy volit na základě okolností a kontextu, ve kterém se nacházíš, ale především s ohledem na posluchače - zvolené téma by mělo ostatní zaujmout a nejlépe se uchytit i pro pokračování konverzace. Naučíš se působit na ostatní přátelsky a se zájmem. Procvičíš si volbu takových témat, která s druhými navozují shodu a vyladí tě s ostatními na „stejnou vlnu“. Zlepšíš se ve vypravování příběhů zaměřením na stručnost, zábavnost a jasnou pointu. Naučíš se lépe pracovat s emocemi a gradací příběhu. Uvědomíš si, jak lze udržovat konverzaci - například pomocí kladení otevřených otázek. Zlepší se také tvoje schopnost seznamovat se s druhými, budeš umět lépe překonávat ostych. Naučíš se rovněž volit vhodnou formu pozdravu, tedy takový, který zavdává příležitost k dalšímu hovoru. Aktivity ti také pomohou zlepšit odhad vhodné doby pro rozloučení.

Představ nám svoji třídu. Každého ze svých spolužáků, ale můžeš popsat pouze jednou větou. Pokus se vystihnout tou jedinou větou to, co ti na spolužákovi přijde jako nejdůležitější rys. Zkrátka to, co je pro něho nejvíce charakteristické. Pak si to můžete s ostatními spolužáky porovnat a uvidíš, jak na sebe působíte navzájem.

Napiš vždycky, co je pro toho spolužáka typické. Jestli třeba hraje fotbal nebo je to jediný kluk s dlouhými vlasy nebo třeba je ze třídy největší šprt či nejhodnější.

 
  Poslat známému

Podobné příspěvky