HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Komunikace

Míč
Komunikace - SeznamováníInfoAktivity pro oblast NEZÁVAZNÁ KOMUNIKACE A SEZNAMOVÁNÍ přispívají k tomu, aby sis uměl téma i formu své promluvy volit na základě okolností a kontextu, ve kterém se nacházíš, ale především s ohledem na posluchače - zvolené téma by mělo ostatní zaujmout a nejlépe se uchytit i pro pokračování konverzace. Naučíš se působit na ostatní přátelsky a se zájmem. Procvičíš si volbu takových témat, která s druhými navozují shodu a vyladí tě s ostatními na „stejnou vlnu“. Zlepšíš se ve vypravování příběhů zaměřením na stručnost, zábavnost a jasnou pointu. Naučíš se lépe pracovat s emocemi a gradací příběhu. Uvědomíš si, jak lze udržovat konverzaci - například pomocí kladení otevřených otázek. Zlepší se také tvoje schopnost seznamovat se s druhými, budeš umět lépe překonávat ostych. Naučíš se rovněž volit vhodnou formu pozdravu, tedy takový, který zavdává příležitost k dalšímu hovoru. Aktivity ti také pomohou zlepšit odhad vhodné doby pro rozloučení.

Představ si, že sis venku hrál/a s kamarády a spadl vám míč za plot k sousedům, se kterými jsi ještě nikdy nemluvil/a. Ty na ně jdeš zazvonit, aby sis ho mohl/a vzít zpátky.

Napiš si, co jim řekneš: Nejdřív se představ, řekni jim, co jste s kamarády dělali a jak to dopadlo, pak popros o vrácení míče. Řekl bys něco jinak, kdyby ti dveře otevřelo malé dítě nebo třeba stará paní?

 
  Poslat známému

Podobné příspěvky