HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Komunikace

Kdo je to?
Komunikace - SeznamováníInfoAktivity pro oblast NEZÁVAZNÁ KOMUNIKACE A SEZNAMOVÁNÍ přispívají k tomu, aby sis uměl téma i formu své promluvy volit na základě okolností a kontextu, ve kterém se nacházíš, ale především s ohledem na posluchače - zvolené téma by mělo ostatní zaujmout a nejlépe se uchytit i pro pokračování konverzace. Naučíš se působit na ostatní přátelsky a se zájmem. Procvičíš si volbu takových témat, která s druhými navozují shodu a vyladí tě s ostatními na „stejnou vlnu“. Zlepšíš se ve vypravování příběhů zaměřením na stručnost, zábavnost a jasnou pointu. Naučíš se lépe pracovat s emocemi a gradací příběhu. Uvědomíš si, jak lze udržovat konverzaci - například pomocí kladení otevřených otázek. Zlepší se také tvoje schopnost seznamovat se s druhými, budeš umět lépe překonávat ostych. Naučíš se rovněž volit vhodnou formu pozdravu, tedy takový, který zavdává příležitost k dalšímu hovoru. Aktivity ti také pomohou zlepšit odhad vhodné doby pro rozloučení.

29792

Pozorně se podívej na tuhle fotografii.

Paní na fotografii asi neznáš. Jmenuje se Aťka Janoušková a na fotce je s včelkou Májou, kterou znáš určitě. Představ si, že se s paní Aťkou máš zítra potkat. Na co by ses jí zeptal/a jako první? A co by tě zajímalo dál? Připrav si prvních šest otázek, které bys jí položil/a.

Hotovo? Tak se podívej sem - můžeš si o paní Aťce něco přečíst. Dozvěděl/a ses odpovědi na všechny otázky? Pokud ti nějaká odpověď chybí, popros rodiče, aby ti pomohli na internetu najít odpověď. Proč myslíš, že zrovna tahle informace nikde není? Jaké jiné informace ses o paní Aťce dozvěděl? Připadají ti důležité nebo zajímavé? Zeptal by ses na ně příště?

Bonus navíc: zkus si o paní Aťce zapamatovat co nejvíce informací a zkus ji s fotkou krátce představit kamarádovi, mamce nebo taťkovi a nech je, ať se na další informace ptají sami. Jsou jejich otázky podobné těm tvým?

 
  Poslat známému

Podobné příspěvky