HP / Měkké dovednosti / Chci se rozvíjet / Komunikace

P(r)opletené pohádky
Komunikace - SeznamováníInfoAktivity pro oblast NEZÁVAZNÁ KOMUNIKACE A SEZNAMOVÁNÍ přispívají k tomu, aby sis uměl téma i formu své promluvy volit na základě okolností a kontextu, ve kterém se nacházíš, ale především s ohledem na posluchače - zvolené téma by mělo ostatní zaujmout a nejlépe se uchytit i pro pokračování konverzace. Naučíš se působit na ostatní přátelsky a se zájmem. Procvičíš si volbu takových témat, která s druhými navozují shodu a vyladí tě s ostatními na „stejnou vlnu“. Zlepšíš se ve vypravování příběhů zaměřením na stručnost, zábavnost a jasnou pointu. Naučíš se lépe pracovat s emocemi a gradací příběhu. Uvědomíš si, jak lze udržovat konverzaci - například pomocí kladení otevřených otázek. Zlepší se také tvoje schopnost seznamovat se s druhými, budeš umět lépe překonávat ostych. Naučíš se rovněž volit vhodnou formu pozdravu, tedy takový, který zavdává příležitost k dalšímu hovoru. Aktivity ti také pomohou zlepšit odhad vhodné doby pro rozloučení.

Určitě už jsi viděl/a nebo slyšel/a spoustu pohádek, ať už ty české nebo zahraniční, hrané nebo kreslené. Napadlo tě někdy, že by se pohádkové postavy mohly spolu setkat? A co by se stalo, kdyby se Sněhurka zamilovala do Prince Bajaji nebo kdyby Kocour Mikeš chtěl sníst myšáka Jerryho?

Tak teď je to na tobě: z přiloženého listu si můžeš vystřihnout kartičky jednotlivých postav, zamíchat je a dvě si vylosovat.Tyto dvě postavy se spolu potkaly a je na tobě, abys vyprávěl, co se jim společně přihodilo.

Svůj příběh povyprávěj mamce, taťkovi nebo kamarádovi, a hned jim taky navrhni, aby si to taky zkusili. Můžeš ho taky napsat do naší galerie, nebo si tu přečíst příběhy ostatních. Pokud chceš ještě zamotanější příběhy, vylosujte si každý víc postav... Neznáš všechny tyhle postavy? Řekni rodičům nebo kamarádům, ať ti jejich příběhy povypráví, nebo si je sám vygoogli :)!

Umět zaujmout originálním vyprávěním je velmi užitečná dovednost, která nám pomáhá v komunikaci s druhými.

 
  Nahrát do galerie Poslat známému

Galerie

 

Podobné příspěvky